FotoFinderdermoscope HD

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/21/2007

Tag:

Najnowsza wersja systemu FotoFinder do wizualizacji, archiwizacji i oceny zmian melanocytowych i nie-melanocytowych.

FotoFinderdermoscopeHD Rak skóry jest najczęstszym i najszybciej postępującym z nowotworów, wciąż jednak w prawie 100% uleczalny, jeśli wykryty we wczesnym stadium. Foto Finder dermoscope HD to odpowiedź na potrzebę wczesnego wykrywania i diagnozowania niepokojących zmian skórnych, następca obecnego na rynku od lat systemu Foto Finder dermoscope II.

Realizuje wszystkie dostępne dotychczas funkcje systemu Foto Finder dermoscope II – analizy zmian barwnikowych (MoleAnalizer), tworzenia profilu włosa (TrichoScan), czy wykrywania nowopowstałych zmian (BodyScan) rozszerzając możliwość archiwizacji o zdjęcia w wysokiej rozdzielczości - High Definition – skąd skrót HD. Umożliwia to współpraca systemu on-line z wysokiej klasy aparatem cyfrowym Cannon G7,FotoFinderdermoscopeHD który przesyła zdjęcia bezpośrednio do rekordu diagnozowanego dotychczas tylko przy pomocy kamery pacjenta. Dodatkowa dokumentacja, w szczególności jakość zdjęć rozszerza zastosowanie Foto Finder dermoscope HD o wszelką dokumentację związaną z zabiegami medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.

Długoterminową obserwację prowadzi się jak poprzednio, budując bazę danych pacjenta z zapisem zdjęć z kolejnych wizyt, nowością jest jednak nowa wersja programu do wykrywania nowopowstałych zmian - BodyScan Pro, który wymaga od lekarza mniejszej staranności w wykonaniu zdjęć, znacznie skracając i upraszczając cała procedurę.

System zyskał dodatkowo nowy stolik, który może być jednocześnie stojakiem pod kamerę i aparat cyfrowy, komputer oraz potrzebne akcesoria. Poszczególne programy, jak MoleAnalizer czy opisany już BodyScan, rozszerzone zostały o wybór źródła zdjęcia (kamera bądź aparat), ułatwienie kalibracji czy automatyczny BackUp, co do tej pory pozostawało na głowie lekarza. Co więcej system będzie współpracował z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft - Windows Vista, na co nie pozwalają jeszcze jego poprzednie wersje.

Więcej informacji na temat sprzętu medycznego do dermatoskopii znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.