Fractional Ablative Skin Resurfacing with Pixel Laser

Rozrastający się rynek dermatologii estetycznej, popularność zabiegów laserowych z jednoczesnym brakiem gotowości wśród pacjentów do długotrwałej rekonwalescencji, wymusza na producentach sprzętu medycznego, opracowywania wciąż nowszych narzędzi i metod efektywnego a jednocześnie szybkiego fotoodmładzania, resurfaceingu, złuszczania blizn czy poprawy tekstury i kolorytu skóry. Dotychczas wykorzystywane lasery CO2 i Er:YAG, pojedynczym przejściem wiązki laserowej, odparowyPixel 2940wały pewną głębokość tkanki zostawiając odsłoniętą warstwę skoagulowanych komórek.

W związku z tendencjami do szybkiego powrotu pacjenta do normalnej aktywności, znany i od lat stosowany laser Er:YAG, zyskał nową technologię – Pixel, polegającą na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikro wiązek, o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji, działających dużo bardziej równomiernie a jednocześnie mniej inwazyjnie.

Matryca lasera Pixel Er:YAG skonstruowana została tak, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) - mikro urazów termalnych - pozostawiających pomiędzy sobą zdrowe „mostki”, swoiste rezerwuary przyspieszające leczenie danego obszaru. W zależności od zastosowanego aplikatora wiązkę możemy podzielić na 7x7 lub 9x9 punktów o średnim rozmiarze pixela na poziomie 50?m, która to została rozpoznana jako najlepiej stymulująca nowe komórki do wzrostu a sam naskórek do reepitelializacji.

Laser Er:YAG z technologią Pixel to kolejny krok w technologii laserowej czyniąc ją bardziej przystępną zarówno dla pacjenta jak i lekarza.

Za: G.S.Keller, MD, Clinical Associate Professor, David Geffen School of Medicine, University of California, Los Angeles, California

 

Więcej informacji na temat technologii Pixel Laser znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.