Fuzja według Siemens Healthcare czyli nowe stacjonarne aparaty rtg Fusion

Autor: Piotr Wawrzyńczyk

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 2/40/2012

„Fusion” z języka angielskiego i niemieckiego oznacza połączenie, fuzję. W przypadku nowej rodziny aparatów firmy Siemens Healthcare jest to połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości uzyskanych obrazów oraz niskiej dawki promieniowania.

Firma Siemens Healthcare pod koniec 2011 roku zaprezentowała nową rodzinę stacjonarnych aparatów rtg – Fusion. Składa się ona z dwóch aparatów kostno-płucnych: analogowego i cyfrowego oraz aparatu rtg typu telekomando. Analogowy aparat kostno-płucny zastąpił, cieszący się ogromną popularnością na rynku, model Multix Top, zaś odmiana cyfrowa jest spoiwem łączącym obecne modele w gamie aparatów cyfrowych – podstawowy Multix Select DR oraz zaawansowany Ysio. Różnica pomiędzy odmianą cyfrową, a analogową to obecność detektora cyfrowego. Wszystkie inne podzespoły, a przez to i parametry, pozostają takie same. Wykorzystując ten fakt, wersję analogową można rozbudować do wersji cyfrowej w dowolnym momencie eksploatacji aparatu, poprzez dołożenie detektora cyfrowego oraz konsoli operatora. Dzięki temu posiadamy w ofercie rozwiązanie dla pracowni, które obecnie nie posiadają środków na system cyfrowy, ale w przyszłości chcą takim dysponować.
Multix Fusion

Aparat Multix Fusion posiada lampę na zawieszeniu sufitowym, o niespotykanym zasięgu w ruchu pionowym – 180cm. Dzięki temu można wykonać badania praktycznie całego ciała w pozycji pionowej przy wykorzystaniu statywu do zdjęć odległościowych. Urządzenie wyposażone zostało w lampę, dobrze znaną z innych modeli aparatów kostno - płucnych Siemens Healthcare, o bardzo wysokiej pojemności cieplnej – 2.4 MHU. Całość uzupełnia stół radiograficzny o regulowanej wysokości, wyposażony w blat o szerokości 80 cm, pozwalający na wygodne przebadanie każdego pacjenta. Wersja cyfrowa aparatu wyposażona została dodatkowo w mobilny detektor oraz stację technika.
Luminous Fusion

Trzecim, nowym aparatem z grupy Fusion w ofercie firmy Siemens Healthcare jest telekomando Luminos Fusion. Aparat został wyposażony w generator o mocy 65 kW, lampę o ogniskach 0.6 i 1.0, wzmacniacz obrazu 33 cm oraz kamerę CCD o rozdzielczości 1024x1024 pixela. Cyfrowy przetwornik sygnału pozwala na zapis obrazów uzyskanych podczas badania fluoroskopowego w formacie DICOM, bez żadnego dodatkowego urządzenia wykorzystującego „frame grabber’a”. Stół posiada wymiary 210x80 cm. Zestaw wyposażony został w dwa monitory – jeden w sterowni, drugi umieszczony na wózku w pracowni. Na wózku znajduje się również świetlny wskaźnik włączonego promieniowania rentgenowskiego. Aparat może być wyposażony w szereg akcesoriów, m.in. urządzenie do kompresji, DSA oraz wiele rozwiązań do pozycjonowania pacjenta, itp. Dzięki zastosowaniu systemu fluoroskopii pulsacyjnej, dodatkowych filtrów czy kolimacji na zamrożonym obrazie udało się ograniczyć dawkę docierająca do pacjenta oraz personelu.

Grupa aparatów Fusion firmy Siemens Healthcare jest dedykowana do średnich i dużych placówek. Łatwość obsługi systemów z rodziny Fusion zostanie szybko doceniona przez przyszłych użytkowników. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszymi specjalistami.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.