Gazy śródoperacyjne - komfort na sali operacyjnej

Francuska frma Arcad jest znana nie tylko z produkcji olejów silikonowych, dekaliny i oktaliny ale również z gazów śródoperacyjnych używanych podczas operacji witreoretinalnych.

Dzięki współpracy z lekarzami okulistami frma Arcad, w ciągu 15 lat istnienia na rynku, stworzyła produkty, które osiągnęły najwyższą jakość wśród preparatów używanych w codziennej praktyce chirurgicznej.


W swojej ofercie frma Arcad posiada trzy rodzaje gazów :
•     Arceole SF6 stosowany w przypadku oderwania siatkówki bez proliferacji (czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki czy uszkodzeniu oka.
•     Arceole C2F6  stosowany przy oderwaniu siatkówki (mieszanka gaz + powietrze po witrektomii), otworze w plamce i przedarciu siatkówki.
•     Arceole C3F8 do PVR (witroretinopatia proliferacyjna).

Gazy Arceole stosuje się szybko i łatwo. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria (przetestowany fltr 0.22 mm, strzykawka i igła) potrzebne do zastosowania podczas jednego zabiegu. Szybkie przygotowanie (niespełna 1 minuta) pozwala na wybór odpowiedniego gazu bez konieczności pomocy drugiej osoby.

Arcerole C3F8

Dodatkową zaletą dla lekarza jest możliwość wyboru zestawu multidose, który zawiera gaz o pojemności 30 ml, 3 strzykawki i 3 fltry. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykonać 3 oddzielne zabiegi bez strat produktu. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i używania, oraz w 100% bezpieczny dla pacjenta.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.