Handyscope - owoc współpracy FotoFinder i Apple

Autor: Paweł Katarzyński

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/40/2012

Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Należy jednak pamiętać, iż proste urządzenia muszą być najwyższej jakości by spełniały swoje zadania. Ta myśl przyświecała firmie FotoFinder przy tworzeniu nakładki Handyscope do iPhone’a, teoretycznie bardzo prosta idea wymagała zaawansowanych technologicznie rozwiązań.


Firma FotoFinder postanowiła stworzyć możliwie najlepszy układ optyczny połączony z najnowocześniejszym smartfonem dostępnym na rynku. Powstał łatwy w użyciu, wsuwany mechanizm (fot.1.), który zapewnia optymalne położenie układu optycznego dokładnie przed kamerą iPhone’a. Idealne dopasowanie obiektywu Handyscope do iPhone’a ma kluczowe znaczenie przy uzyskaniu dobrego zdjęcia. Podczas gdy większość konkurencyjnych nakładek posiada tylko prostą lupę powiększającą, Handyscope dysponuje precyzyjnie zaprojektowanym systemem soczewek, które zapewniają powiększenie o wyjątkowej jakości. Układ optyczny umożliwia wykonanie zdjęcia w 20-krotnym powiększeniu. Budowa obiektywu zapewnia zawsze tę samą odległość od skóry, dla uzyskania optymalnej ostrości. Nakładka Handyscope wyposażona jest w 8 diod LED, które zapewniają spolaryzowane światło doskonałej jakości, nie wymagające użycia imersji. Nakładka zawiera również akumulator o pojemności 2400 mAh, który wystarcza na około 8 godzin ciągłej, nieprzerwanej pracy.

iPhone z nakładką Handyscope


iPhone wzięty do ręki po raz pierwszy od razu pozwala na intuicyjne poruszanie się po aplikacjach. To samo dotyczy przyjaznego oprogramowania HandyscopeApp, jego interfejs jest elegancki i funkcjonalny. Wystarczy wsunąć telefon w nakładkę, włączyć oświetlenie, otworzyć aplikację i można rozpocząć pracę. Zrobione zdjęcia automatycznie zostają oznaczone datą i godziną. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania danych pacjenta oraz komentarzy, a także wybrania lokalizacji znamienia na wirtualnym pacjencie.


Wykonane zdjęcia mogą zostać przesłane poprzez email bezpośrednio z poziomu programu w celach dalszej konsultacji. Wszelkie dane pacjentów są przechowywane w bezpiecznej, szyfrowanej aplikacji, która może być dodatkowo chroniona hasłem. Handyscope to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć cyfrowy dermatoskop zawsze przy sobie!

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.