Harmonia w Twoim Gabinecie - Harmony XL - głowica High Power Q-Switched

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/42/2012

High_PowerGłowica High Power Q-Switched 1064/532 nm swoje główne zastosowanie znajduje w likwidacji różnokolorowych tatuaży, a także bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu zmian pigmentacyjnych czy makijaży permanentnych. Sam zabieg przebiega szybko, bezpiecznie i efektywnie. Głowica dedykowana jest dla platformy Harmony XL, co daje możliwość użycia także innych głowic podczas konfiguracji sesji zabiegowej dla pacjenta.

Sama głowica High Power Q-Switched 1064/532 nm posiada kilka końcówek, których odpowiedni dobór pozwala na precyzyjne rozwiązanie problemu pacjenta:
• 1064 nm – tatuaże o ciemnym pigmencie (czarny, szary, grafitowy, niebieski)
• 532 nm KTP – tatuaże z pigmentem jasnym (czerwony, pomarańczowy, żółty)
• 1064 lub 532 nm – zmiany pigmentacyjne o różnym nasyceniu pigmentem.

Nowością w rozszerzeniu możliwości zabiegowych głowicy High Power Q-Switched 1064/532 nm są końcówki:
• CVD (Continous Variable Defoucosing), która oferuje pełen zakres plamek zabiegowych od 1 do 5 mm, gotowych do użycia poprzez odpowiednie przekręcenie soczewki.

• Pixel 5x5 Q-Switched – jedyny frakcyjny Q-Switched dostępny dzisiaj na rynku medycznym! Stwarza możliwość wykonywania zabiegów frakcyjnych nieablacyjnych, praktycznie bezbolesnych z krótkim okresem rekonwalescencji. Bardzo dobrze sprawdza się w terapii rejuwenacji skóry szyi.

Głowica posiada liczne zabezpieczenia, w tym chroni przed kilkukrotnym strzałem w to samo miejsce, chroniąc skórę pacjenta przed uszkodzeniem.

Pierwszy frakcyjny, nieablacyjny laser Q-Switched:
- likwiduje duże zmarszczki, kurze łapki, poprawia jakość i kondycję skóry, a także niweluje zmiany pigmentacyjne,
- dostarcza kontrolowaną porcję energii w głąb skóry w postaci mikrokanalików (do 3 mm) bez uszkodzenia naskórka,
- to idealny zabieg dla wrażliwej skóry okolicy oczu, szyi, ust czy dekoltu,
- gwarantuje szybkie leczenie, nie wymagające znieczulenia, bez okresu rekonwalescencji,
- zapewnia długo utrzymujące się efekty,
- umożliwia dodatkowe zastosowanie przy grzybicy paznokci oraz dla wszystkich fototypów skóry.
 
specyfikacje

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Vexia - nowa odsłona klasyki

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny.