Harmonia w Twoim Gabinecie. HarmonyXL - głowica iPixel ER ER:YAG 2940 nm

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/37/2011

iPixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platormą  Harmony XL, dla takich zabiegów jak rejuwenacja skóry, resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn. 
 
Szybszy zabieg
Nowością w technologii iPixel ER są dwie małe rolki, umieszczone na końcu modułu, które umożliwiają równomierny i bardziej precyzyjny ruch końcówki lasera, po obszarze zabiegowym. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, wykorzystujących technikę „stemplowania” lub skanowania, moduł iPixel ER pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie.
 
Wydajność
Częstotliwość z jaką pracuje końcówka iPixel ER wynosi 4 Hz, co przy rzędzie 7 mikrourazów oznacza agresywniejsze, a także szybsze działanie, niż w przypadku standardowej, kwadratowej plamki. Porównując iPixel ER do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach 7x7 lub 9x9, energia, przypadająca na jeden pixel w przypadku iPixel ER jest dziesięciokrotnie wyższa. Większa moc iPixel ER pozwala na zwiększenie strefy termicznej oraz ablacji dookoła mikrourazu dokonanego w skórze, co w konsekwencji przełoży się na lepsze rezultaty pozabiegowe.   
 
Krótszy czas rekonwalescencji
Odpowiedniej wielkości przestrzenie między mikrourazami stanowią rezerwuar nieuszkodzonej skóry, który znacznie ułatwia gojenie się leczonej powierzchni i powoduje przebudowę kolagenu. Wpływa to korzystnie na efektywność zabiegu, a także znacznie skraca czas rekonwalescencji.
 
Zalety głowicy iPixel ER: 
•  Wysoka moc 
•  Lepsze rezultaty pozabiegowe
•  Minimalny okres rekonwalescencji
•  Praca na wszystkich fototypach
 
 
Specyfkacja techniczna końcówki iPixel ER
Typ lasera –   Er:YAG 2940 nm
Liczba pixeli – 7 w jednym rzędzie
Maksymalna energia impulsu –  2500mJ
Maksymalna energia pixela –  350 mJ
 
harmonyXl 
 
Multitechnologiczny i multiaplikacyjny system Harmony XL:
Najbardziej wszechstronna platforma laserowa na rynku
Technologia Plug&Play
Ponad 20 różnych procedur medycznych
11 różnych technologii
AFT
UV
FD Q-Switched 532
LP Nd:YAG 1320
Pixel Er:YAG 2940
Alexandrite 755
Near-infrared lite (NIR)
LP Nd:YAG 1064
Er:YAG 2940
SHR
LED
Ponad 60 procedur z aprobatą FDA, m. in.:
rejuwenacja skóry
leczenie trądzika
zmiany naczyniowe
hypopigmentacja
resurfacing skóry
likwidacja tatuaży
frakcyjny ablacyjny resurfacing skóry
epilacja
blizny potrądzikowe
zmiany pigmentacyjne
peeling laserowy
ujędrnianie skóry
zmarszczki
Gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji
Łatwy w obsłudze, bezpieczny i wszechstronny

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.