HEINE wczoraj i dziś – 30 lat dermoskopu

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/67/2020

Na początku właśnie rozpoczętego roku 2020, postanowiłam zabrać Państwa w krótką podróż w czasie.
 
Jest rok 1989. Zespół lekarzy pod kierunkiem prof. Otto Braun-Falco opracowuje metodę różnicowania ABCD oraz urządzenie do diagnozowania znamion. Dermatolodzy, we współpracy z producentem systemów medycznych HEINE Optotechnik, tworzą dermatoskop – niewielkie, ręczne urządzenie oświetlające obserwowany obszar lampą halogenową. W celu zmniejszenia odbić światła, pokrywają zmiany skórne olejem immersyjnym. Tak, w wyniku zaangażowania myśli konstruktorskiej i wiedzy medycznej powstaje nowy standard w dermatologii, krok milowy w diagnostyce chorób skóry.
 
Tak trzy dekady temu pisała się historia. Dziś HEINE świętuje 30-lecie uzyskania patentu na dermatoskop, który zrewolucjonizował diagnostykę skóry. Firma, która powstała w 1946 roku, wprowadza innowacyjną linię produktów o ulepszonym technologicznie wnętrzu, oczy cieszą zaś barwne grafiki wykreowane przez marketingowców.
 
Silna pozycja Heine na rynku medycznym została ugruntowana na doskonałej jakości oraz precyzji wykonania urządzeń. Achromatyczny układ optyczny zapewnia krystalicznie czysty obraz, wierne odwzorowanie kolorów osiągnięto dzięki oświetleniu LEDHQ, a 10-krotne powiększenie optyczne jest dopełnieniem całości zalet nowej technologii. Każde z urządzeń otrzymuje 5-letnią gwarancję.
 
Pierwszy debiut, który przedstawiam to HEINE DELTAone – kolejna odsłona dobrze znanego i lubianego dermatoskopu DELTA 20 (T), w wersji bardziej mobilnej. Producentowi zależało na uzyskaniu maksymalnych możliwości w aparacie mieszczącym się w każdej kieszeni. Zgodnie z wizją zmieniono kształt i układ optyczny dotychczasowej konstrukcji, co zaowocowało powstaniem DELTAone.
Dermatoskop HEINE DELTAone 
 
Czas na premierę, tym razem HEINE DELTA 30. Uwagę zwraca rzeczywiste pole widzenia powiększone aż do 30 milimetrów średnicy (przy soczewce 32 mm). Zmianie uległa konstrukcja i wygląd całego dermoskopu – nowatorskie rozwiązanie jakim jest nachylona rękojeść, w połączeniu z większym obszarem obrazowania wpływa na znaczną poprawę ergonomii pracy na tym urządzeniu.
Dermatoskop HEINE DELTA 30 
 
Oba modele posiadają wbudowaną polaryzację, dzięki czemu umożliwiają pracę bez olśnienia i odblasków. Wartą podkreślenia zaletą jest możliwość dokumentacji badanych zmian skórnych po połączeniu ich z iPhonem* (od wersji 6 wzwyż) korzystając z adaptera. Aplikacja HEINE DERM pozwala tworzyć pliki pacjenta, zarządzać i archiwizować zdjęcia zmian skórnych oraz dokumentować ich zmiany na osi czasu. Dostępny jest również nowy, uniwersalny adapter umożliwiający podłączenie do większości smartfonów (połączenie do obudowy telefonu).
 
Z przyjemnością będziemy prezentować Państwu wszystkie możliwości urządzeń HEINE podczas zbliżających się kongresów i szkoleń dermatologicznych, których grafik na 2020 rok znajduje się na ostatniej stronie magazynu CX News. ♦
 
*Apple iPhone nie wchodzi w zakres dostawy. Apple, logo Apple i iPhone są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store to znak usługowy Apple Inc.

Więcej informacji na temat Heine, diagnostyka znamion, dermoskopia, rak skóry znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Heidelberg EngineeringOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.