I.M.D. - Intermedical konsekwentnie dąży do cyfyzacji swoich produktów

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Radiologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Tag:

Zaprezentowany podczas Wystawy Sprzętu Medycznego Medica 2005 w Dusseldorfie najnowszy śródoperacyjny aparat RTG (ramię C) nosi nazwę Radius DFG.

Podobnie jak wprowadzony do produkcji pod koniec 2004 roku Radius HRP 2000, posiada on system zarządzania zbudowany na bazie przemysłowego komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows. Obraz wyświetlany jest na wysokiej klasy monitorach LCD. Radius DFG posiada dysk twardy do zapisu obrazów a oprogramowanie pozwala na ich obróbkę zarówno podczas zapisu jak i w “post procesingu”.

Funkcjami aparatu można sterować:

Oprogramowanie standardowo dostarczane z Radiusem DFG posiada podstawowe funkcje DICOM 3.

Do obróbki obrazów – podobnie jak w komputerze – używa się klawiatury alfanumerycznej oraz myszy umieszczonej na wózku z monitorami.

Opcjonalnie Radius DFG może być wyposażony w sterowany cyfrowo termo printer.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Radiologia:

Dwa w jednym

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cech cechy: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.

Seeing is believing: wstępne doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

Ultrasonograf HD11 XE

Zaawansowane aparaty ultrasonograficzne HD3, HD7, HD9, HD11 XE, HD 15, CX50, iU22, iE33