Implanty - komfort psychiczny pacjenta

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/18/2006

FCI jest jedną z najprężniej rozwijających się firm na rynku europejskim specjalizujących się w produkcji implantów oczodołowych oraz zestawów do intubacji dróg łzowych. Wszczepienie implantu poprawia nie tylko samopoczucie psychiczne pacjenta ale przede wszystkim na wypełnienie otworu pooperacyjnego.

Proponowane implanty oczodołowe wykonane są z dwóch materiałów – wytrzymałego biomateriału aluminy (A12 O3) – implant bioceramiczny lub z syntetycznego hydroxyapatytu. Szczególnym rozwiązaniem innowacyjnym jest implant Guthoffa – z jednej strony porowaty co pozwala na bardzo dobre przyczepienie mięśni oka, z drugiej strony gładki co poprawia estetykę wyglądu. W celu udrażniania dróg łzowych FCI proponuje doskonałej jakości sondy silikonowe. Po wprowadzeniu sonda wypełnia przestrzeń kanalika, a po paru dniach po wyjęciu drożność dróg łzowych powraca do naturalnego stanu.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.