Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową. Dzięki ergonomicznej konstrukcji mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą oraz wygodny, jednoczesny dostęp do pacjenta i elementów sterujących lasera. Zintegrowana konstrukcja ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie ma tu eksponowanych połączeń (światłowód, czy też zasilanie), co przekłada się na większą niezawodność.


Integre Yellow łączy w sobie opatentowaną konstrukcję głowicy laserowej z podzespołami najwyższej jakości. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo stabilną wiązkę promieniowania laserowego, co pozwala na pracę z mocą do 1.5 W przy 561 nm.

Fotokoagulator to nie tylko laser, ale również optyka. Tu Ellex zastosował zupełnie nową, zoptymalizowaną do tylnego odcinka lampę szczelinową o wysokiej rozdzielczości i kącie zbieżności 10 stopni. Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębi, optymalną iluminację siatkówki oraz doskonały obraz części peryferyjnych.

W Integre Yellow zastosowano technologię monitorowania mocy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu otrzymujemy regularne plamki, bez  „gorących punktów”.

Ponadto, optyka Ellex True Spot™ zapewnia plamkę o ostrych brzegach i jednorodnym rozkładzie energii. Tym samym rogówka nie jest narażona na nadmierną ekspozycję. Laser umożliwia płynną regulację wielkości plamki w zakresie od 50 do 1000 mikronów!

Laserowa lampa szczelinowa posiada unikalny na rynku kąt zbieżności (10 stopni). Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębokości oraz widzenie stereoskopowe.

Do lasera dostępna jest szeroka gama akcesoriów oraz stolików (w tym dla pacjentów na wózkach inwalidzkich).
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Ellexa.

reklamaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.