Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową. Dzięki ergonomicznej konstrukcji mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą oraz wygodny, jednoczesny dostęp do pacjenta i elementów sterujących lasera. Zintegrowana konstrukcja ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie ma tu eksponowanych połączeń (światłowód, czy też zasilanie), co przekłada się na większą niezawodność.


Integre Yellow łączy w sobie opatentowaną konstrukcję głowicy laserowej z podzespołami najwyższej jakości. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo stabilną wiązkę promieniowania laserowego, co pozwala na pracę z mocą do 1.5 W przy 561 nm.

Fotokoagulator to nie tylko laser, ale również optyka. Tu Ellex zastosował zupełnie nową, zoptymalizowaną do tylnego odcinka lampę szczelinową o wysokiej rozdzielczości i kącie zbieżności 10 stopni. Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębi, optymalną iluminację siatkówki oraz doskonały obraz części peryferyjnych.

W Integre Yellow zastosowano technologię monitorowania mocy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu otrzymujemy regularne plamki, bez  „gorących punktów”.

Ponadto, optyka Ellex True Spot™ zapewnia plamkę o ostrych brzegach i jednorodnym rozkładzie energii. Tym samym rogówka nie jest narażona na nadmierną ekspozycję. Laser umożliwia płynną regulację wielkości plamki w zakresie od 50 do 1000 mikronów!

Laserowa lampa szczelinowa posiada unikalny na rynku kąt zbieżności (10 stopni). Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębokości oraz widzenie stereoskopowe.

Do lasera dostępna jest szeroka gama akcesoriów oraz stolików (w tym dla pacjentów na wózkach inwalidzkich).
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Ellexa.

reklamaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Najmodniejszy kolor sezonu? - Żółty (577 nm)

Lasery są nieodzownym narzędziem codziennej pracy okulisty. Dla nas natomiast są pasją. Ich ciągły rozwój i ewolucja motywuje nas do intensywnej pracy po to, aby dostarczyć lekarzom technologie zgodne z najnowszymi trendami w okulistyce. Efektem jest nowe, zróżnicowane portfolio laserów żółtych. Przyjrzyjmy się bliżej laserom wyposażonym w głowicę generującą falę terapeutyczną o długości 577 nm i pracującym zarówno w trybie CW, jak i oferującym terapię podprogową (mikropuls).

Nieludzkie oczy z chorobami ludzi

Historia okulistyki weterynaryjnej jest relatywnie krótka, bowiem sięga XVII wieku. Wcześniejsze dane literaturowe opisują anatomię, objawy, zauważają sezonowość ich występowania etc., ale jako dyscyplina medycyny, okulistyka zwierząt powstała około 1700 r. Przez wieki lekarze medycyny postrzegali okulistykę weterynaryjną jako dziedzinę porównawczą z korzyścią dla obu stron. Począwszy od wynalezienia oftalmoskopu w 1850 r., poprzez fakoemulsyfikację, tomografię itd., okulistyka ludzka i weterynaryjna idzie w parze po dziś dzień.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Odczarowujemy elektrofizjologię

Elektrofizjologia - to słowo może wzbudzać negatywne skojarzenia. Kiedy zaproponowano mi pracę w LKC Technologies Inc. z tą grupą urządzeń miałam do tego ambiwalentny stosunek. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tą dziedziną zweryfikowałam swoje nastawienie. Urządzenie RETeval® jest przenośne, łatwe w użyciu i przejrzyście interpretuje wyniki, co więcej - mieści się w damskiej torebce.

Nowości w Oertli

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.