Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową. Dzięki ergonomicznej konstrukcji mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą oraz wygodny, jednoczesny dostęp do pacjenta i elementów sterujących lasera. Zintegrowana konstrukcja ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie ma tu eksponowanych połączeń (światłowód, czy też zasilanie), co przekłada się na większą niezawodność.


Integre Yellow łączy w sobie opatentowaną konstrukcję głowicy laserowej z podzespołami najwyższej jakości. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo stabilną wiązkę promieniowania laserowego, co pozwala na pracę z mocą do 1.5 W przy 561 nm.

Fotokoagulator to nie tylko laser, ale również optyka. Tu Ellex zastosował zupełnie nową, zoptymalizowaną do tylnego odcinka lampę szczelinową o wysokiej rozdzielczości i kącie zbieżności 10 stopni. Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębi, optymalną iluminację siatkówki oraz doskonały obraz części peryferyjnych.

W Integre Yellow zastosowano technologię monitorowania mocy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu otrzymujemy regularne plamki, bez  „gorących punktów”.

Ponadto, optyka Ellex True Spot™ zapewnia plamkę o ostrych brzegach i jednorodnym rozkładzie energii. Tym samym rogówka nie jest narażona na nadmierną ekspozycję. Laser umożliwia płynną regulację wielkości plamki w zakresie od 50 do 1000 mikronów!

Laserowa lampa szczelinowa posiada unikalny na rynku kąt zbieżności (10 stopni). Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębokości oraz widzenie stereoskopowe.

Do lasera dostępna jest szeroka gama akcesoriów oraz stolików (w tym dla pacjentów na wózkach inwalidzkich).
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Ellexa.

reklamaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku