Chirurg witreoretinalny potrzebuje niezawodnego systemu trokarów jednoetapowych, który pozwala na sprawne i bezpieczne działanie przy zachowaniu najlepszych wyników pooperacyjnych. Warto wskazać główne cechy systemu wyznaczające standard pracy operatora:
Nowo opracowana geometria ostrza
Nacięcie na trokarze umożliwia doskonałe uszczelnienie oraz szybkie gojenie się ran pooperacyjnych. Co więcej wykończenie powierzchni zmniejsza opór podczas jego aplikacji. Odpowiedni kształt ostrza redukuje do minimum siłę penetracji, co podnosi poziom bezpieczeństwa procedury.
Jeszcze lepsze uszczelnienie
System posiada wbudowane membrany uszczelniające, zapobiegające wydostawaniu się BSS, powietrza oraz oleju, co powoduje stały IOP w trakcie operacji, nawet w krytycznych momentach fakowitrektomii. Podanie barwnika w celu wybarwienia błon lub szklistki nie wymaga zamykania infuzji (stosowanego, aby szybki napływ nie mieszał barwnika z BSS). Trokary utrzymują optymalną szczelność, dzięki czemu w oku zachowane jest ciśnienie na odpowiednim poziomie, a jego wzrost w chwili podania preparatu wyrównany jest w układzie drenowym. Atutem jest również możliwość usunięcia membran przez operatora w prosty sposób za pomocą pęsety.
Trokar nie wypada z oka
Dzięki zmatowieniu końcówki idealnie utrzymuje się w twardówce. Jest to bardzo istotne podczas częstego wyjmowania instrumentów mikrochirurgicznych.
Optymalna długość
Niebezpieczeństwo urazu siatkówki zostało zminimalizowane dzięki skróceniu długości trokaru do 4.5 mm.
Całkowita kompatybilność
Ponieważ wszystkie trokary Oertli® są identyczne pod względem konstrukcji, linia infuzyjna może być przenoszona z jednego do drugiego w każdym momencie trwania zabiegu. Opatentowany system zatrzaskowy snap-on lock daje dużą elastyczność. Ta sama technologia wykorzystywana jest podczas używania linii światła żyrandolowego, co dodatkowo stabilizuje światłowód.
Precyzyjna miarka
Miarka dołączona do zestawu ułatwia wbijanie trokaru w odpowiednie miejsce w twardówce (od brzegu miarki do jej środka jest 3.5 mm). Wyposażona jest w specjalne ząbki, które stabilizują oko w momencie wkłucia. Ząbki służą ponadto do przesuwania spojówki.
Obecnie trokary dostępne są w rozmiarze 23G oraz 25G, które w celu ułatwienia rozróżnione są kolorystycznie: żółte 23G (często używane) oraz niebieskie 25G.
Firma Oertli® jeszcze w tym roku ma zaprezentować trokary w rozmiarze 27G, co świadczy o ich ciągłym podążaniu za potrzebami rynku.
Więcej informacji na temat oertli, mikrochirurgia oka, zaćma, trokary znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.
Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Oertli
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.