Kaniule BVI - krok w kierunku innowacyjności

Autor: Elżbieta Doniec

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/62/2018

Amerykańska fi rma medyczna Beaver-Visitec International od lat zaopatruje lekarzy okulistów w jednorazowe narzędzia przeznaczone do procedur mikrochirurgicznych. Aktualnie koncentruje się na opracowaniu innowacyjnych produktów w oparciu o bezkompromisowe podejście do jakości, bezpieczeństwa i niezawodności.

W portfolio firmy, obok produktów w skład, których wchodzą noże, rozwórki, pęsety, manipulatory, nożyczki, mikrostrzałki, czy zatyczki do kanalików łzowych, znajdziemy również szeroką gamę kaniul okulistycznych. Wszystkie kaniule tworzone są przy współpracy ze specjalistami okulistami. Kaniule Visitec znajdują zastosowanie w zabiegach, takich jak zaćma, refrakcja, witrektomia, jaskra, zabiegach okuloplastycznych i innych.

Fot. 1. Jednorazowe kaniule o szerokim wachlarzu zastosowań

Kaniule BVI dla zachowania kontroli jakości są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wszystkie igły to produkty jednorazowego użytku, dostarczane przez producenta w sterylnym opakowaniu. Dla zapewnienia wygody rozmiar narzędzi kodowany jest odpowiednim kolorem zgodnie z normą ISO 6009 i ISO 594.

Oferta obejmuje kaniule:
• do znieczulenia,
• do wiskoelastyku,
• cystotomy,
• hydrodysektory,
• irygacyjne/aspiracyjne,
• soft tipy,
• do płukania kanalików łzowych,
• LASIK,
• i inne.

Ze względu na obecne zapotrzebowanie lekarzy okulistów, znaczną rolę odgrywają kaniule stosowane przy niedrożności dróg łzowych. BVI proponuje:
1. Kaniula do dróg łzowych 26G – wygięta, gładki koniec zapewnia atraumatyczne płukanie dróg łzowych.
2. Kaniula do dróg łzowych 23G [Shahinian] – prosta, posiada boczny otworek płuczący oraz wydłużoną końcówkę, która może służyć do poszerzania punktu łzowego, gdy płukanie nie jest wskazane.
3. Kaniula do dróg łzowych 21G – zakrzywiona kaniula z lekko rozdętym końcem do sondowania i płukania dróg łzowych.
4. Kaniula do dróg łzowych 23G – giętka kaniula o mniejszej średnicy wychodząca z szerszej igły 19G – do płukania punktu łzowego i dróg łzowych.
5. Kaniula do dróg łzowych 25G – nowa, prosta, krótka kaniula o gładkiej końcówce, zapewniającej atraumatyczne płukanie kanalików łzowych.

Beaver-Visitec International nieustannie rozwija swoje portfolio, aby wesprzeć operatorów podczas większości procedur okulistycznych. Ciekawą innowacją jest wielozadaniowa kaniula FLACS, która niedawno pojawiła się w ofercie. Została ona przygotowana w celu poprawy efektywności operacji oraz optymalizacji wyników klinicznych. Funkcją narzędzia jest zapewnienie czystego i pełnego otwarcia wszystkich typów cięć w trakcie operacji usunięcia zaćmy metodą femto. Specjalnie zaprojektowana przednia tępa krawędź kaniuli, zabezpiecza cięcia przed niepożądanym zniekształceniem lub poszerzeniem portu. Dodatkowym atutem kaniuli FLACS jest możliwość wykorzystania jej do wstrzykiwania wiskoelastyku lub innych substancji, zmniejszając w ten sposób liczbę narzędzi wprowadzanych do wnętrza oka i przekazywanych w czasie operacji pomiędzy operatorem a instrumentariuszką. Ze względu na swoją wielofunkcyjność, użytkowanie kaniuli FLAC może znacząco zmniejszyć czas zabiegu.

Fot. 2. Nowa, wielofunkcyjna kaniula FLACS firmy BVI

Bogata oferta kaniul standardowych oraz ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań, dają firmie BVI przewagę na rynku jednorazowych produktów okulistycznych. Narzędzia amerykańskiego producenta to komfort pracy lekarza oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio firmy Beaver-Visitec International na www.consultronix.pl

Więcej informacji na temat kaniule, bvi, mikrochirurgia oka znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-Visitec



Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.