Klucz do sukcesu czyli jak pozyskać i zatrzymać pacjenta

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/50/2014

Zapewne wielu z Państwa często zastanawia się co jeszcze możecie zrobić, aby pozyskać nowych pacjentów. Jak sprawić, żeby chętnie do Was wracali i jak w skuteczny sposób przedstawić im plan leczenia? Odpowiedzią na te pytania jest najnowszy system dokumentacji fotograficznej Adonia, który poprawi komunikację z pacjentem i pomoże przekonać go, że warto skorzystać z usług Państwa gabinetu. 

Adonia to najnowszy system niemieckiego producenta FotoFinder. Został stworzony z myślą o profesjonalnej dokumentacji medycznej. Adonia w szybki i łatwy sposób dostarcza pełnych informacji o stanie skóry pacjenta. Wykorzystuje aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 18 megapikseli. Zdjęcia są wykonywane przy pomocy statywu, co umożliwia fotografowanie pod pięcioma predefiniowanymi kątami. Dzięki temu system gwarantuje imponujące i powtarzalne zdjęcia twarzy. 
 
 
Adonia

Spośród innych urządzeń tego typu Adonię wyróżnia oprogramowanie umożliwiające analizę w oparciu o pięć czynników wpływających na ocenę stanu skóry. Są wśród nich: ilość porów na wyznaczonym obszarze, zmiany naczyniowe, występowanie zmarszczek, pigmentacja (w tym uszkodzenia posłoneczne), jak również tekstura skóry. Uzyskane wyniki poddawane są porównaniu z grupą rówieśniczą pacjenta pod względem wieku, płci i rodzaju skóry. Dodatkowo dostępna w systemie funkcja Follow Up pozwala na bieżąco śledzić postępy terapii. Aparat wyposażony jest w dodatkowe spolaryzowane oświetlenie krzyżowe i równoległe. Polaryzacja krzyżowa pozwala na wyodrębnienie zmian naczyniowych, natomiast zastosowanie polaryzacji równoległej uwidoczni wszystkie niedoskonałości oraz teksturę skóry. Wszystkie obrazy wykonane systemem Adonia poddawane są analizie UV Scan, co pozwala obserwować zachodzące na skórze pacjenta zmiany pigmentacyjne. Uzyskane zdjęcia są automatycznie oznaczone datą i godziną, co znacznie ułatwia ich katalogowanie. Dodatkowo nowy system firmy FotoFinder umożliwia grupowanie obrazów w zależności od daty wizyty czy zastosowanej terapii. 

Lekarze korzystający z oprogramowania Adonia w oparciu o wyniki analizy mogą zalecić wykonanie procedur medycznych wśród zabiegów dostępnych w gabinecie. Dodatkową zaletą systemu jest także możliwość wydruku spersonalizowanego raportu dla pacjenta wraz z komentarzem do zdjęć. W ten sposób pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia. 

Dzięki wszystkim wymienionym innowacyjnym rozwiązaniom aparat firmy FotoFinder sprawi, że praca na pewno stanie się przyjemniejsza, a jej wyniki bardziej wiarygodne dla pacjentów.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.

W CX News nr 4/50/2014 opublikowano również: