Komfort i bezpieczeństwo pacjenta - opatrunki OcuSeal

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/48/2014

Prawidłowe gojenie się ran pooperacyjnych jest warunkiem koniecznym szybkiej rekonwalescencji pacjenta. Zwłaszcza w dobie znacznego wzrostu kosztów leczenia chorych z komplikacjami pooperacyjnymi konieczne jest szersze stosowanie profilaktyki przeciw powikłaniom pooperacyjnym.
 
Zaburzenia procesu gojenia ran powstałych po nacięciu rogówki, twardówki lub spojówki mogą prowadzić do powstania komplikacji pooperacyjnych takich jak astygmatyzm czy powikłania infekcyjne. Aby zapobiec powstawaniu tych nieprawidłowości, firma Beaver-Visitec stworzyła rewolucyjny preparat OcuSeal. Jest to w pełni syntetyczny, płynny opatrunek hydrożelowy, w którym zawartość wody wynosi 85%. OcuSeal składa się z dwóch aktywnych komponentów umieszczonych w dwóch oddzielnych pojemnikach.
 
Przed zaaplikowaniem należy połączyć oba komponenty, wkładając jeden pojemnik w drugi, a następnie mocno potrząsać przez około pięć sekund. Po tym czasie nastąpi pełna polimeryzacja składników. Użycie preparatu musi nastąpić bezzwłocznie, w ciągu 15 sekund.
 
OcuSeal tworzy ochronny film w miejscu aplikacji utrzymujący się aż do 48 godzin. Po trzech dniach preparat samoistne wchłonie się do tkanek. Opatrunek ten jest w pełni zgodny i adhezyjny w stosunku do otaczających go tkanek.
 
OcuSeal

 
Dużym ułatwieniem w aplikowaniu preparatu jest niebieska barwa hydrożelu, dzięki czemu jest doskonale widoczny, co ułatwia dawkowanie lekarzowi. Najważniejsze korzyści dla pacjenta po zastosowaniu preparatu OcuSeal to protekcja antybakteryjna rany niewpływająca na jakość widzenia oraz komfort pacjenta. Aż 85% osób deklarowało brak odczucia ciała obcego w oku po zastosowaniu płynnego opatrunku. Jest on w pełni zgodny i adhezyjny w stosunku do otaczających go tkanek.
 
Główne przeznaczenie OcuSeal’u to przede wszystkim duże cięcia na rogówce, erozje, poparzenia rogówki, stany po operacji korekcji refrakcji, zaćmy czy zabiegach na skrzydliku. Chirurg dbający o stan pacjenta nie tylko na sali operacyjnej, ale również w pierwszych dobach po zabiegu, z pewnością będzie sięgać po OcuSeal. Ten preparat nie tylko ułatwia pracę zastępując tradycyjne szycie, ale przede wszystkim stanowi doskonałą barierę antybakteryjną. Zmniejsza też odczucie bólu, eliminuje wrażenie ciała obcego w oku oraz zmniejsza ryzyko astygmatyzmu pooperacyjnego. Pojemność preparatu Ocuseal (1.8 ml) w zupełności wystarcza dla jednego pacjenta, wydatnie poprawiając pooperacyjną rekonwalescencję oraz poczucie komfortu.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.