Komfort personelu i pacjenta czyli łóżka Nitrocare

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Kompletacja Artykuł opublikowano w CX News nr 4/38/2011

Szanowni Państwo, minął rok od czasu kiedy firma, Consultronix stała się wyłącznym dystrybutorem łóżek i mebli szpitalnych marki Nitrocare. Po owocnych trzech kwartałach współpracy przyszedł czas na podsumowanie, którym chciałem się z Państwem podzielić.

 

Zacznijmy od przybliżenia marki Nitrocare. Jest to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się firm w segmencie wyposażenia szpitalnego. Jej podstawowy produkt – łóżka szpitalne są montowane na bazie wysokiej jakości komponentów, renomowanych europejskich producentów. W ofercie znajdują się łóżka przeznaczone do większości oddziałów szpitalnych, od prostych łóżek pobytowych, po skomplikowane, dedykowane do intensywnej opieki medycznej.


Bogata oferta
Posiadamy 25 podstawowych modeli łóżek (w tym 20 elektrycznych) oraz 6 pediatrycznych, spośród których można wybrać te najbardziej odpowiadające specyfice Państwa placówki. Łóżka posiadają odmienne kształty, wymiary, szeroki zakres ruchów i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Posiadamy łóżka wykończone tworzywem ABS, aluminium z laminatem lub drewnem. W standardzie zawsze dostarczamy materace. Opcjonalnie dostępne są barierki - jedno lub dwudzielne, chroniące pacjenta na całej długości leża. Ofertę uzupełniają estetyczne meble szpitalne oraz wózki do przewożenia pacjentów w pozycji leżącej.


Indywidualne podejście do klienta
Każdy model oferowanego przez nas sprzętu, może zostać specjalnie dostosowany do oczekiwań zamawiającego. Poza podstawowymi parametrami czyli wyborem mechaniki, wykończenia i kolorystyki, nasi Klienci mogą wybierać spośród wielu akcesoriów, zmieniając w ten sposób funkcjonalność i przeznaczenie łóżka. Wśród akcesoriów podstawowych znajdują się między innymi: centralny hamulec, dodatkowe piąte koło, zasilanie baterią czy opcjonalne piloty kontrolujące ruchy łóżka. Ponadto oferujemy zaawansowane rozwiązania, takie jak: przechyły boczne i pomiar masy pacjenta. Na życzenie klienta dostępne są również specjalistyczne, prewencyjne i antyodleżynowe materace powietrzne.


Kompleksowa obsługa
Oferta naszej firmy wybiega daleko poza dostawę i serwis łóżek. Dział wyposażenia szpitalnego oferuje również kompleksowe wykończenie szpitalnych pokoi pobytowych i sal intensywnej opieki medycznej, wraz z przygotowaniem projektu i nadzorem wykonania. Oprócz odpowiednio skonfigurowanych łóżek dostarczamy całą aparaturę niezbędną do przyjęcia pacjenta na odział intensywnej terapii. W ofercie dostępne są między innymi: kardiomonitory, respiratory, kurtyny i panele przyłóżkowe. Największą zaletą kompleksowej obsługi jest fakt oszczędności czasu i energii na poszukiwaniu i organizowaniu wszystkich dostaw i instalacji, co w końcowym efekcie przekłada się na niższe koszty.


Wysoka jakość
Mówiąc o wysokim standardzie produktów marki Nitrocare nie należy być gołosłownym. Za jakością produktów kryją się wielkie i uznane europejskie marki. Podzespoły elektryczne dostarcza duński gigant branży siłowników liniowych, firma Linak. Z kolei system jezdny produkowany jest przez inną, znaną, niemiecką firmę Tente. Ponieważ specjalistyczne podsystemy łóżka dostarczane są przez ekspertów w swojej branży, nie pozostawia to żadnych wątpliwości, co do funkcjonalności łóżek. Aby potwierdzić wysoką jakość naszego sprzętu oferujemy do 5 lat gwarancji.


Mam nadzieję, że rok 2012 okaże się dla nas jeszcze ciekawszy od bieżącego i wspólnie z Państwem zrealizujemy wiele dostaw w zakresie wyposażenia szpitalnego. Gorąco zachęcam do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi i wypróbowania naszych demonstracyjnych łóżek szpitalnych. Zapraszam również do odwiedzenia naszego stoiska na targach SALMED w dniach 14-16.03.2012.

lozko_5320Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Kompletacja:

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej – czyli inwestycja medyczna w Polsce

Jest rok 2008, spotyka się grupa lekarzy – liderów różnych specjalizacji medycznych, oraz osób zarządzających dużym publicznym szpitalem. Wieloletnie doświadczenia oraz wizytowanie zagranicznych szpitali, działających w różnych systemach, prowadzą do podjęcia odważnej decyzji – założenia spółki Advancemed sp. z o.o. Głównym zamysłem spółki jest prowadzenie szpitala nowoczesnego, zbudowanego i wyposażonego według najnowszych światowych standardów. 

Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dzięki pomocy Fundacji Radia Zet zbudowano pediatryczną salę hybrydową, ratującą życie dzieci z wadami serca. To pierwszy tak niezwykły projekt w Europie.

Technologia kluczem do sukcesu ASELight

Prawie rok temu przybliżałem Państwu modele lamp operacyjnych ASELight, porównując je do Audi. Dziś muszę przyznać, że popełniłem wielki błąd. Bo chociaż Audi to jedna z najlepszych samochodowych marek, to szwajcarskie lampy są produktami z jeszcze wyższej półki.

Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej

Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.

Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstaje pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa. Ten niezwykły projekt, realizowany dzięki środkom z Fundacji Radia ZET, ma szansę uratować życie wielu małym pacjentom oraz pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.