Kostno-płucne aparaty RTG z oferty firmy Siemens Healthcare

Autor: Piotr Wawrzyńczyk

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/39/2012

Firma Siemens Healthcare, będąca liderem wśród producentów sprzętu radiologicznego, posiada bogate portfolio aparatów kostno-płucnych. Dzięki rozbudowanej ofercie każdy z obecnych jak i przyszłych klientów znajdzie aparat odpowiedni do swoich potrzeb.

Jedynym z najnowszych aparatów RTG kostno-płucnym dostępnym w ofercie firmy Siemens jest Multix Fusion. Aparat, produkowany od początku tego roku, jest następcą uznanego przez rzeszę radiologów modelu Multix Top. Nowy Multix Fusion składa się z wysokiej klasy komponentów, takich jak: stół wyposażony w pływający blat o szerokim zakresie regulacji jego wysokości, statyw do zdjęć odległościowych oraz lampa na nowoczesnym zawieszeniu sufitowym o bardzo rozległym zasięgu ruchu pionowego lampy, wynoszącym 180 cm.

Model Multix Fusion jest dostępny również w wersji cyfrowej. Wówczas dodatkowe wyposażenie stanowi detektor cyfrowy. Najnowszy, cyfrowy aparat kostno-płucny Multix Fusion jest odpowiedzią na odwieczny problem: jak dopasować najwyższej jakości sprzęt do odpowiedniego budżetu.

Kolejnym urządzeniem z grupy cyfrowych aparatów RTG kostno-płucnych jest model Multix Select DR. Zestaw składa się ze stołu o stałej wysokości, statywu do zdjęć płucnych, lampy zawieszonej na kolumnie podłogowej oraz jednego detektora cyfrowego. Multix Select DR posiada zaawansowany system obróbki zdjęć, dzięki któremu wstępna wizualizacja zdjęcia jest widoczna już po 5 sekundach, zaś ostateczna po 10 sekundach od wykonania ekspozycji. Aparat ten idealne nadaje się do małych pracowni RTG oraz dzięki niskiej cenie zakupu idealnie wpasuje się w budżet każdej prywatnej placówki.

 

Multix Select DR

 

Najwyższym modelem w portfolio cyfrowych aparatów RTG firmy Siemens jest model Ysio. Urządzenie wyposażone jest w stół o zmiennej wysokości, statyw do zdjęć płucnych oraz lampę na zawieszeniu sufitowym. System może być wyposażony w jeden lub dwa detektory, z czego jeden działający w technologii bezprzewodowej wi-fi. Ysio w swej najbogatszej konfiguracji oferuje pełną automatykę systemu – wybór programu anatomicznego nie tylko ustawia automatycznie parametry ekspozycji, lecz również umożliwia przejazd zawieszenia sufitowego do optymalnego położenia względem detektora podczas ekspozycji – nawet w przypadku, jeśli lampa znajduje się początkowo w innej części pracowni RTG. Ponadto zestaw ten umożliwia m.in. automatyczne ustawienie odległości SID do typu użytej kratki, możliwość zaprogramowania stref kolizyjnych przy konfiguracji aparatu czy zmotoryzowany ruch wózka sufitowego w 5 osiach.

Każdy ze szczegółów jest dopracowany według najlepszych standardów. Aparat Ysio dzięki zastosowaniu detektora cyfrowego oraz najlepszych komponentów zapewni bardzo wydajną pracę przez wiele lat. Dzięki mnogości zastosowań aparat ten znajdzie zastosowanie w szpitalach klinicznych, wojewódzkich, czy też w klinikach orto- i traumatologicznych.

Szeroka gama aparatów RTG firmy Siemens pozwala zaoferować każdemu z klientów urządzenie najlepiej pasujące do jego potrzeb. Poprzez ciągły rozwój oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo i komfort pracy, firma Siemens z każdym dniem umacnia się na pozycji lidera radiologicznej diagnostyki obrazowej.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.