Lampy Aselight – jeszcze większa perfekcja

Autor: Wojciech Kasparek

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Jakość wyposażenia sali zabiegowej jest jednym z elementów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i działania personelu medycznego. Jeszcze przed dostarczeniem sprzętu medycznego należy zapewnić w pomieszczeniu odpowiednie zaplecze sanitarno-techniczne. Dbając o właściwe warunki pracy, poprzez instalacje systemu wentylacji i klimatyzacji oraz inwestując w wysoce wyspecjalizowany system oświetlenia, dzięki czemu podnosi się znacząco komfort i bezpieczeństwo. 

Personel medyczny, przebywający na sali operacyjnej, narażony jest na duże obciążenie narządu wzroku. Ciągła precyzja podczas wykonywanych czynności wymaga jak najlepszej widoczności, co zapewnia właściwie dobrana iluminacja. Z tych względów oświetlenie pola operacyjnego, pola zabiegowego, jak i całego gabinetu lub sali ma tu ogromne znaczenie. Za właściwy poziom światła pola operacyjnego odpowiadają lampy będące integracyjnym elementem wyposażenia. Znaczenie światła podczas zabiegów jest bezpośrednio związane z koniecznością zapewnienia wiarygodnego odwzorowania kolorów i możliwie najlepszego postrzegania pola operacyjnego przez chirurga. Odpowiednie oświetlenie obniża poziom stresu, zmniejsza uczucie zmęczenia i zwiększa wydajność. Należy podkreślić, że adaptacja pomieszczeń powinna uwzględniać stopień trudności przeprowadzanych zabiegów, tak aby w przypadku tych skomplikowanych, wymagających dokładnych czynności wyposażenie sal było adekwatnie dostosowane. 

Powyższe parametry wpisują się w portfolio Szwajcarskiej firmy Asetronics, która w ostatnim czasie przeprowadziła kilka modyfikacji i udogodnień, aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania rynku. 

Aktualna oferta lamp składa się z czterech pozycji: lampy operacyjne o mocy 160 kLux i 120 kLux oraz lampy zabiegowe 70 kLux i 35 kLux. Wszystkie lampy są projektowane, produkowane i składane w Szwajcarii. Każda z nich, dzięki swym wymiarom (średnica największej nie przekracza 60 cm) mogą być stosowane z systemem nawiewów laminarnych. Zastosowanie drukowanych obwodów oraz obudowy aluminiowej bez komponentów plastikowych pozwala na zredukowanie poziomu emisji ciepła na zewnątrz do poziomu nie większego niż 0.5 stopnia pod czaszą oraz zapewnienie trwałości komponentów na poziomie 50 000 h pracy! 

W celu udogodnienia współdziałania z systemami zawieszeń, producent wprowadził możliwość regulacji siły jaką należy przyłożyć do ramienia, aby przesunąć lampę do góry lub na dół. Dodatkowo wartość tej siły może zostać ustawiona odrębnie dla każdego z dwóch kierunków. 

W przypadku lampy o najmocniejszych parametrach wskaźnik odwzorowania światła naturalnego został podniesiony do 97%, co czyni je zdecydowanie konkurencyjnymi dla innych producentów. 

Lampy Asetronics wyposażone są w elektroniczną regulację pola świetlnego, która zapewnia, przy obydwu wielkościach, pełną moc lampy. Przy zastosowaniu regulacji mechanicznej nie jest to możliwe do osiągnięcia i pogarsza jakość oświetlenia. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: www.consultronix.pl.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki AsetronicsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.