Laser Er:YAG Burane XL

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/22/2007

Tagi:

Sprawdzony od lat laser erbowo-jagowy Burane firmy Quantel Derma o długości fali 2.940 nm - teraz został wyposażony w aplikator FX4, dzięki któremu zastąpiono jedną wiązkę laserową zespołem kilkudziesięciu mikro wiązek, o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji, działających dużo bardziej równomiernie a jednocześnie mniej inwazyjnie.

Przy użyciu aplikatora FX4 uzyskuje się doskonałe wyniki w sposób jeszcze bezpieczniejszy, zminimalizowane są efekty uboczne oraz znacznie skrócony czas gojenia się. Zabieg w znaczący sposób poprawia teksturę skóry, spłyca zmarszczki, przebarwienia skóry związane z wiekiem i wpływem promieni słonecznych na twarzy, dłoniach i całym ciele, wygładza blizny powstałe w wyniku trądziku.

Laser Burane XL

Laser Burane XL firmy Quantel Derma posiada dwa moduły pracy oraz możliwość ich połączenia.

Moduł termiczny, nieablacyjny, wspomagający syntezę kolagenu, wygładzający blizny, zmarszczki, kurze łapki, o delikatnym działaniu i praktycznie nie dający żadnego czasu rekonwalescencji.

Moduł ablacyjny używany w trakcie klasycznego procesu złuszczania skóry, przy jego zastosowaniu naskórek jest usuwany do warstwy brodawkowej (do około 1 mm głębokości uzyskiwanej w trzecim przejściu), w rezultacie skóra staje się bardziej gładka, pozbawiona przebarwień czy innych oznak czasu. Natomiast dodatkowe wykorzystanie aplikatora FX4 pozwala na jeszcze łagodniejszy przebieg zabiegu bez utraty jego efektów.

Unikalna kombinacja modułów polegająca na użyciu w tym samym czasie dwóch trybów pracy. Operator ma całkowitą kontrolę nad ablacją tkanki wspomagając regenerację modułem termicznym, pozwala to uwydatnić rezultaty wygładzenia zmarszczek i blizn a nawet wykorzystać moduł termiczny do precyzyjnej hemostazy.

Zabiegi wykonywane laserem erbowym Burane XL, dzięki innowacyjnemu aplikatorowi FX4, podobne są do zabiegów wykonywanych dostępnymi na rynku laserami Fraxel® firmy Reliant Technologies Inc. oraz laserami Mosaic firmy Lutronic.

Więcej informacji na temat lasera Burane znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Vexia - nowa odsłona klasyki

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny.