Laser Ho:YAG dużej mocy Auriga XL

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/20/2007

Tagi:

AURIGA XL powstała w oparciu o sprawdzoną konstrukcję lasera holmowego (Ho-YAG) Auriga. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zastosowania lasera do zabiegów Przezcewkowej Laserowej Enukleacji Prostaty (HoLEP / TUE).

Ponadto podczas serii testów klinicznych przy zastosowaniu lasera AURIGA XL pokazano możliwość jego użycia do zabiegów waporyzacji tkanki prostaty. Procedura „VaporAblation” daje efekt porównywalny do zabiegów wykonywanych przy użyciu laserów KTP.

Wykonywanie waporyzacji przy użyciu lasera holmowego (Ho:YAG) AURIGA XL daje możliwość uzyskania kilku znaczących korzyści:Laser Auriga XL

Ze względu na niskie koszty bieżącej eksploatacji w porównaniu z innymi laserami wysokiej mocy, AURIGA XL może być traktowana jako najbardziej ekonomiczne rozwiązanie do wszelkich zastosowań endourologicznych.

AURIGA XL posiada moc 50 W oraz energię pojedynczego impulsu 4200 mJ. Moc ta uzyskana jest z jednej głowicy laserowej.

Więcej informacji na temat lasera Auriga XL znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy. 

Rewolucja w ureterorenoskopii

W przeszłości znacznym problemem dla lekarzy zajmujących się operacyjnym leczeniem kamicy nerkowej, były złogi zlokalizowane w górnej części układu moczowego – w nerkach. „Kamienie” znajdujące się w pęcherzu, moczowodzie, a nawet w górnej części nerki, dla niektórych operatorów były osiągalne przy użyciu sztywnego ureterorenoskopu. Natomiast te znajdujące się w dolnej i środkowej części nerki oraz te, które przemieściły się tam z różnych powodów w trakcie zabiegu – poprzez budowę tego narządu – były niedostępne. Lekarzowi pozostawało skierowanie pacjenta na inwazyjną operację otwartą/laparoskopową, mniej inwazyjny zabieg PCNL (przezskórnej nefrolitotrypsji) lub nieinwazyjny ESWL (zewnątrzustrojowa litotrypsja falą uderzeniową). 

ED1000 - nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Już od pewnego czasu w Polsce, w prywatnych klinikach, dostępna jest nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową. Jest ona niezwykle skuteczna w przypadku pacjentów z problemami o podłożu naczyniowym. Metoda ta polega na umieszczeniu tkanek pacjenta w ognisku terapeutycznej fali uderzeniowej i wystawieniu ich przez to na działanie sił ścinających. Skutkiem takiego działania jest przyspieszenie naturalnego procesu rewaskularyzacji tkanek. Powstające naczynia przejmują funkcjonalność tych niedrożnych, a pacjent może powrócić do młodzieńczej sprawności.