Laser holmowy Auriga XL

Autor: Iza Pytko

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/24/2008

Decyzja o zakupie nowego sprzętu jest jedną z najtrudniejszych decyzji, i to nie tylko ze względów finansowych. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, przemyśleć możliwe opcje, wreszcie – podjąć decyzję o zakupie konkretnego urządzenia. Oto kilka najczęstszych pytań pojawiających się podczas rozmów dotyczących lasera holmowego Auriga XL.

Dlaczego laser holmowy? Obecnie na rynku dostępne są trzy typy laserów urologicznych: neodymowy, KTP (zielony) oraz właśnie holmowy. W przypadku lasera neodymowego nie jest możliwe wykonywanie resekcji i enukleacji tkanki stercza. Laser KTP nie nadaje się natomiast do zabiegów litotrypsji. Laser holmowy jest urządzeniem najbardziej uniwersalnym, ponieważ może być wykorzystywany zarówno do chirurgicznego leczenia stercza, jak i do litotrypsji.

Do jakich zastosowań? Laser holmowy Auriga XL o mocy 50W może być wykorzystywany do: odparowywania prostaty, enukleacji prostaty, litotrypsji laserowej, koagulacji/waporyzacji guzów w pęcherzu i zmian cewki moczowej, rozcięcia zwężenia moczowodu, napięcia cewki moczowej, drobnych zabiegów chirurgicznych.

Jakie są koszty bieżącej eksploatacji? Do zabiegów używa się włókien wielorazowych, które wystarczają na 10 procedur. Krótki proces uczenia się oraz łatwość posługiwania się włóknami sprawiają, że laser Auriga XL jest narzędziem bardzo ekonomicznym w użyciu.

Co z bezpieczeństwem pacjenta? Laser holmowy Auriga XL jest urządzeniem skutecznymi bezpiecznym. Zabieg, zarówno w przypadku kruszenia kamieni, jak i enukleacji stercza, trwa ok. 40 minut. Procedura jest praktycznie bezkrwawa, dzięki czemu można przeprowadzić ją także u pacjentów podwyższonego ryzyka.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™

Rak prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest obecnie najczęściej rozpoznawanym w naszym kraju nowotworem złośliwym u mężczyzn. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Rak prostaty zajmuje 1. miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ - OKIEM EKSPERTA

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy.