Laser Nd:Yag Mydon z EVLT

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/24/2008

Zabieg polega na dostarczeniu energii laserowej bezpośrednio do światła zmienionej chorobowy żyły, w celu zapadnięcia się śródbłonka ściany naczynia oraz spowodowania jego późniejszego zwłóknienia.

Energia światła laserowego jest absorbowana przez wodę i zamieniana na ciepło – temperatura wewnątrz naczynia wzrasta do 60–70°C, co powoduje koagulację krwi i zniszczenia ścian naczynia. Dodatkowo temperatura na zewnątrz żylaka nie osiąga wartości przekraczającej 41°C, co pozwala uniknąć skutków ubocznych. Wprowadzenie światła laserowego do wnętrza naczynia odbywa się przy bardzo delikatnej ingerencji chirurgicznej jedynie w miejscu wprowadzenia światłowodu do żyły. Uniknięcie znieczulenia ogólnego jest znaczące u pacjentów starszych, czy podwyższonego ryzyka.

Co więcej, bardzo dobre rezultaty kliniczne i kosmetyczne uzyskuje się praktycznie bez bliznowacenia, czy nawrotów żylaków. Zaletą techniki jest krótki czas zabiegu i rekonwalescencji oraz łatwa opieka po zabiegowa.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.