Laser YAG Q-switch z możliwością rozbudowy do SLT

Autor: Piotr Nowak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/20/2007

Tagi:

Laser Ultra Q firmy Ellex jest jedynym laserem Nd:YAG o długości fali 1064 nm używanym w operacjach przedniego odcinka oka z wbudowanym aktywnym Q-Switch (zapewnia to, co najmniej 5-krotnie dłuższą żywotność głowicy w stosunku do urządzeń z Q-switchem pasywnym).Laser Ultra Q

Najnowsze rozwiązania techniczne pozwalają na osiągnięcie przełomu optycznego już na poziomie energii 1,8mJ (zwiększa to bezpieczeństwo przy kapsulotomii i irydotomii) – jak na razie jest to wielkość niedościgniona przez firmy konkurencyjne. Różna częstotliwość repetycji impulsów pozwala też na bardziej precyzyjne działanie i bezpieczeństwo w pracy operatora. Wysokiej jakości lampa szczelinowa może również być wykorzystywana w diagnostyce, ponieważ działa ona także niezależnie od lasera.

Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość rozbudowy do lasera Tango pozwalającego na operacje Selektywnej Laserowej Trabekuloplastyki (SLT).

Więcej informacji na temat lasera neodymowego Ultra Q znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.