Laserowa fotoregeneracja

Autor: dr Elżbieta Baczewska-Staszczak

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Aramis jest laserem Er:YAG emitującym światło o długości fali 1,54mm które jest doskonale absorbowane przez wodę zawartą w skórze. Głębokość penetracji rzędu 200 - 500 mm i precyzyjny dobór warunków ekspozycji (energii i ilości impulsów w sekwencji) umożliwia kontrolowaną akumulację energii w tkance, bez ryzyka termicznego uszkodzenia struktur otaczających.

Dzięki temu Aramis świetnie nadaje się do wykonywania następujących zabiegów:

Urządzenie jest wyposażone w kontaktowy system chłodzący skórę w obszarze zabiegu, ponadto

zastosowane rozwiązania umożliwiają wykonywanie zabiegów bez względu na fototyp pacjenta oraz sezon.

Badania histologiczne dowodzą skuteczności terapii przy braku efektów ubocznych.

Więcej informacji na temat laser Aramis znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.