Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych – Quantel Derma

Autor:
Ewa Rzegocka

Firma Quantel Derma od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji laserów stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Spośród całej gamy laserów i ich zastosowań dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi zamykania naczyń krwionośnych.

Metoda laserowego usuwania zmian naczyniowych wykorzystuje zdolność hemoglobiny do pochłaniania energii światła, o określonej długości, emitowanego przez laser. Absorbcja wspomnianej energii powoduje miejscowe podwyższenie temperatury w obrębie naczyń krwionośnych. Co skutkuje obkurczeniem naczynia, zmniejszeniem jego średnicy, z następowym, całkowitym zamknięciem światła naczynia i samoistnym usunięciem go z organizmu.

Idas Mydon

Idas to laser typu KTP o długości fali 532 nm. Stanowi idealne rozwiązanie do usuwania czerwonych, powierzchniowych zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje, pajączki. Laser Idas w odróżnieniu od innych laserów KTP wyróżnia się wysoką efektywnością, połączoną z łatwością użytkowania. Dodatkowo zabieg jest znakomicie tolerowany przez pacjentów.Mydon to laser Nd:YAG dedykowany głównie do likwidacji większych zmian naczyniowych tj. naczyniaki, pajączki, większe naczynia na nogach. Laser Mydon jest doskonałym rozwiązaniem do zamykania naczyń głębokich. Emitowane przez laser światło o długości 1064 nm ma zdolność przenikania w głąb skóry na głębokość kilku mm, a także może miejscowo podgrzać głębiej położone struktury. Zintegrowane chłodzenie kontaktowe pacjenta nie wymaga zakupu dodatkowych systemów chłodzących (np. Zimmer Cryo).

rezultaty

Mydon to laser Nd:YAG dedykowany głównie do likwidacji większych zmian naczyniowych tj. naczyniaki, pajączki, większe naczynia na nogach. Laser Mydon jest doskonałym rozwiązaniem do zamykania naczyń głębokich. Emitowane przez laser światło o długości 1064 nm ma zdolność przenikania w głąb skóry na głębokość kilku mm, a także może miejscowo podgrzać głębiej położone struktury. Zintegrowane chłodzenie kontaktowe pacjenta nie wymaga zakupu dodatkowych systemów chłodzących (np. Zimmer Cryo).

Mydon może zostać również rozbudowany o funkcję wewnątrznaczyniową EVLT. Zabieg ten polega na dostarczeniu energii laserowej bezpośrednio do światła zmienionej chorobowo żyły, w celu zapadnięcia się śródbłonka ściany naczynia oraz spowodowania jego późniejszego zwłóknienia. Energia światła laserowego jest absorbowana przez wodę i zamieniana na ciepło – temperatura wewnątrz naczynia wzrasta do 60–70°C, co powoduje koagulację krwi i zniszczenie ścian naczynia. Dodatkowo temperatura na zewnątrz żylaka nie osiąga wartości przekraczającej 41°C, co pozwala uniknąć skutków ubocznych. Wprowadzenie światła laserowego do wnętrza naczynia odbywa się przy bardzo delikatnej ingerencji chirurgicznej jedynie w miejscu wprowadzenia światłowodu do żyły. Uniknięcie znieczulenia ogólnego jest znaczące u pacjentów starszych, czy podwyższonego ryzyka. Bardzo dobre rezultaty kliniczne i kosmetyczne uzyskiwane są bez bliznowacenia i co najważniejsze bez nawrotów żylaków. Zaletą techniki jest krótki czas zabiegu i rekonwalescencji oraz łatwa opieka pozabiegowa.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy Quantel Derma na www.cxsa.pl

Autorzy
Ewa Rzegocka

Consultronix S.A.