Laserowe zabiegi korekcji refrakcji - jednorazowe akcesoria niezbędne do ich wykonania

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/50/2014

Laserowa korekcja refrakcji to najnowocześniejsza metoda korekcji krótkowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności i złożonych wad wzroku, wykonywana na świecie od 1988 roku. Zabieg modeluje krzywiznę rogówki w taki sposób, aby zlikwidować całkowicie wadę wzroku. Szacuje się, że do tej pory przeprowadzono już ponad 12 milionów takich operacji na świecie. Zabiegowi laserowej korekcji wzroku poddają się przede wszystkim reprezentanci grup zawodowych, gdzie dobry wzrok bez użycia okularów jest wymogiem, tj. sportowcy, policjanci czy piloci, ale również osoby prowadzące aktywny tryb życia, czy po prostu chcące zrezygnować z noszenia okularów. Dynamiczny postęp technologiczny w tej dziedzinie dodatkowo sprzyja popularyzacji chirurgii refrakcyjnej. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom okulistów świadczących usługi z zakresu laserowej korekcji refrakcji firma Beaver Visitec International wyposaża kliniki i gabinety w jednorazowy asortyment, specjalnie dedykowany do tego typu zabiegów. 

Beaver Visitec International (BVI) oferuje rozbudowaną linię strzałek spongostanowych PVA dedykowanych specjalnie dla chirurgii refrakcyjnej. Strzałki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić praktyczne wykorzystanie wolnych części, wspierając bezpieczeństwo i ułatwiając procedury zabiegów. Refrakcyjne mikrostrzałki BVI posiadają szereg unikalnych funkcji i są zbudowane z materiałów o największej dostępnej na rynku gęstości. Aby sprostać indywidualnym wymaganiom wprowadzono trzy dodatkowe spongostany: 
- UltraClean – zapewnią optymalną manipulację tkankami dzięki najwyższej gęstości materiału, szpiczasto zakończone 
- Merocel – najbardziej chłonne mikrostrzałki, umożliwiają precyzyjne usuwanie płynów, tępo zakończone 
- Keracel – wykonane z gęstszej wersji materiału niż Merocel, zapewnia równowagę pomiędzy cechami wydajności Merocel i UltraClean, tępo zakończone 

Firma Beaver Visitec International oferuje także linię jednorazowych mikrochirurgicznych instrumentów i kaniul, które zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby zabiegów korekty refrakcji. Wśród nich odnajdziemy szpatułkę Excimer, która zbudowana jest tak, aby zapewnić odpowiednio dużą powierzchnię do zgarniania nabłonków rogówki. Z kolei szpatułka PRK posiada cienką, gładką dolną krawędź umożliwiającą delikatne zeskrobanie nabłonków. Końcówka szpatułki jest lekko zaostrzona, aby ułatwić bardziej agresywne zeskrobywanie. 

Aby kompleksowo wyposażyć kliniki i gabinety w jednorazowy asortyment niezbędny do przeprowadzenia procedur laserowej korekcji refrakcji Beaver Visitec International oferuje również szeroką gamę rozwórek (również dla osób uczulonych na metal) oraz obłożeń na pacjenta. 

Stan refrakcji oka wymieniany jest wśród czynników mających wpływ na występowanie i nasilenie objawów zespołu suchego oka. Wiadomo, że rodzaj stosowanej korekcji, a przede wszystkim chirurgia refrakcyjna i noszenie soczewek kontaktowych są ważnymi czynnikami ryzyka rozwoju tej nieprawidłowości. Firma Beaver Visitec International w swojej ofercie posiada szeroką gamę zatyczek kanalików łzowych. W zależności od typu schorzenia do wyboru mamy zatyczki permanentne do całkowitej lub częściowej okluzji oraz zatyczki rozpuszczalne zapewniające 3 miesięczną okluzję całkowitą. Szczegółowe informacje odnośnie zatyczek do kanalików łzowych znajdą Państwo w artykule „Innowacje w leczeniu zespołu suchego oka” O. Sarnecka CX News 1/47/2014.
 
PVA

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.

W CX News nr 4/50/2014 opublikowano również: