Laserowy system excimerowy 308 nm

Dotychczas światłolecznictwo mogło być realizowane za pomocą małych lamp do użytku domowego, paneli czy kabin obejmujących całe ciało pacjenta. Wykorzystuje się w nim zarówno światło UVA jak i UVB, emitowane przez odpowiednio dobrane lampy. Jednakże emisja promieniowania dotyczy zarówno miejsc chorobowo zmienionych jak i zdrowych obszarów. Dużo skuteczniejsze i bardziej precyzyjne jest leczenie łuszczycy, przyłuszczyc, atopowego zapalenia skóry, bielactwa czy trądziku światłem laserowym. Promieniowanie o długości 308 nm uzyskiwane z systemu excimerowego mimo, że dużo skuteczniejsze jeszcze do niedawna było zupełnie niedostępne ze względu na koszty i gabaryty potrzebnego do tego sprzętu.

 Testowany przeze mnie system excimerowy, w formie przenośnej głowicy, jest pierwszym na rynku urządzeniem laserowym przeznaczonym do fototerapii w tak kompaktowej formie. Korzystając z dużo precyzyjniejszej pracy urządzenia niż w przypadku klasycznej fototerapii można podwyższyć znacznie dawkę promieniowania, nie eksponując całej skóry na działanie światła. W rezultacie, szybko i skutecznie można leczyć zarówno małe obszary - jak w przypadku łuszczycy paznokcia, ale również duże powierzchnie. Podczas naświetlania światłem UV, możliwa jest ochrona zdrowych partii skóry Lampa excimerowa 308, Quantel Dermaprzez użycie odpowiednich masek. Pierwsza konsultacja pacjenta polegała na naświetleniu pacjenta za pomocą sześciu testowych poziomów w trybie MED TEST. Po 48 godzinach przeprowadzono drugą konsultację, w czasie której dobrze widoczne były efekty pierwszego naświetlania, co pozwoliło dobrać parametry do pierwszej terapii. W czasie następnych wizyt, które odbywały się w częstotliwości około dwóch na tydzień, pacjent poddawany był naświetlaniu z coraz większymi wartościami gęstości energii (w granicach tolerancji na ból). Terapia za pomocą systemu 308 nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta czy znieczulenia. Jeżeli łata łuszczycowa jest zbyt gruba lub zbyt łuskowata, warto zastosować wieczorem dzień przed zabiegiem krem na bazie kwasu salicylowego. Wcześniejsze badania kliniczne, m. in. w Klinice Uniwersyteckiej w Lipsku, dowiodły skuteczności systemu excimerowego w: zmniejszaniu powierzchni łat łuszczycy, zmniejszaniu łuskowatości w ogóle, leczeniu AZS, leczeniu bielactwa. Pacjentom z ostatnim schorzeniem poświęcono najwięcej czasu testując system.

 Lampa excimerowa 308 pośród technik stosowanych do stymulowania rozrostu szczątkowych melanocytów skóry z bielactwem, daje bardzo obiecujące efekty. Faktem jest, iż stopień przywrócenia pigmentu zależy głównie od całkowitego czasu kuracji, natomiast nie zależy od częstotliwości zabiegów. O czym należy pamiętać przystępując do leczenia? Laser excimerowy przyczynia się do szybszej i bardziej kompletnej repigmentacji. Rozpatrując długość światła 308 nm, należy powiedzieć, że bliskie monochromatyczności lampy excimerowe, jak w systemie 308, mają taką samą skuteczność jak terapia laserowa, przy czym posiadają przewagę w postaci szerszego pola terapeutycznego, co pozwala skrócić czas terapii.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.