Litotrypter Elektromagnetyczny - EM 1000

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/23/2008

Tag:

EM 1000 jest urządzeniem bardzo skutecznym i bezpiecznym. Dlaczego?


Od wielu lat trwa dyskusja czy aparat ESWL powinien posiadać:
- duże ognisko i małą gęstość energii impulsów czy wręcz przeciwnie:
- małe ognisko i dużą gęstość energii.
Ostatnio na pozycję „wyższości” dużego rozmiaru ogniska i niskiej gęstości energii przeszedł renomowany producent aparatury ESWL – firma Siemens. Badania pokazują bowiem,
że istnieje jednak długofalowy negatywny wpływ deponowania dużej ilości energii (podczas pracy impulsami o dużej gęstości energii) w organach wewnętrznych pacjenta w czasie zabiegu ESWL.

Więcej informacji na temat EM 1000 znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™

Rak prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest obecnie najczęściej rozpoznawanym w naszym kraju nowotworem złośliwym u mężczyzn. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Rak prostaty zajmuje 1. miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ - OKIEM EKSPERTA

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy.