Mammomat Fusion niezwykły aparat w zwykłym budżecie

Autor: Paweł Katarzyński

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 3/49/2014

Na rynek trafił wreszcie przystępny cenowo aparat oferujący kompleksowe rozwiązania w badaniach przesiewowych i diagnostycznych. Mowa o Mammomat Fusion czyli nowym aparacie w gamie mammografów oferowanych przez firmę Siemens.

Mammomat Fusion to mammograf stworzony z myślą o usprawnieniu codziennych badań przesiewowych i diagnostycznych. Spośród obecnych na rynku urządzeń wyróżniają go liczne udoskonalenia w zakresie profilaktyki i diagnostyki piersi. Usprawniają one przebieg badania, co zapewnia komfort zarówno pacjentek jak i operatora oraz, co najistotniejsze, gwarantują lepsze i bezpieczniejsze efekty w codziennej praktyce. Zastosowano w nim także wybrane i sprawdzone rozwiązania zarezerwowane do tej pory w topowym modelu Inspiration. Dzięki temu wykonywanie badań przesiewowych i diagnostycznych (w tym biopsji 2D) jest teraz łatwe i szybkie.

Bezsprzeczną zaletą aparatu jest pojawienie się obrazu na ekranie po upływie zaledwie kilku sekund, dzięki czemu technik może błyskawicznie ocenić poprawność wykonanej ekspozycji. Pozycjonowane systemu jest w sposób analogiczny, jak w topowym modelu Mammomat Inspiration - za pomocą jednego przycisku aparat automatycznie przejeżdża do kolejnej ekspozycji (fot. 1). Gwarantuje to dokładniejsze ustawienie aparatu w odpowiedniej pozycji, co zapewnia niezwłoczną gotowość urządzenia do kolejnej projekcji. Wszystkie wymienione rozwiązania, których główną rolą jest znaczne uproszczenie procedury badania, zaoszczędzą bezcenny czas, który można poświęcić na opiekę nad pacjentkami. Dodatkowo Mammomat Fusion został wyposażony w niezawodny detektor nowej generacji o wymiarach 23x30 cm oraz o wielkości zaledwie 83 μm piksela. Zastosowana w nim technologia z użyciem jodku cezu (CsI) sprawia, iż zapewnia on zwiększoną wydajność i dokładność diagnozowania.
 
Mammomat

W aparacie Mammomat Fusion zastosowano również innowacyjną funkcję MaxFill, dzięki której zwiększono wykorzystanie pola detektora do akwizycji obrazu. W porównaniu do aparatów dotychczas wykorzystujących detektory z CsI, rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej jakości uzyskiwanych obrazów. Co ważne nowy, niezawodny, solidny, bardziej odporny detektor, a także szybkie działanie pozwalają na obsługę do 15 pacjentek na godzinę co sprawia, iż Mammomat Fusion idealnie sprawdzi się również w mammobusach.

Siemens wprowadzając na rynek nowy mammograf pokazał, jak stworzyć aparat, który posiada unikatowe funkcje oraz w sposób prosty i praktyczny wykorzystuje nowoczesne technologie, dając przy tym możliwość indywidualnej konfiguracji.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.