Mediscope – kompleksowa dokumentacja w dermatologii estetycznej

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/25/2008

Spójna dokumentacja fotograficzna, z możliwością uzyskania porównywalnych zdjęć „przed” i „po”, staje się niezbędnym narzędziem każdego lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego czy dermatologa.

System Foto Finder mediscope jest uznanym na świecie narzędziem dokumentacji medycznej odpowiedniej dla każdego rodzaju procedury, począwszy od stosowania toksyny botulinowej, poprzez wypełniacze, liposukcję, body conturing, aż po laserowe zamykanie naczyń czy likwidację przebarwień. Mediscope składa się z wysokiej klasy aparatu cyfrowego, systemu archiwizacji zdjęć i bazy danych pacjentów. Wbudowane moduły software'owe pomagają wykonać kolejne zdjęcia w dokładnie takiej samej geometrii twarzy czy całego ciała jak zdjęcia przed zabiegiem. Porównywanie takich zdjęć dokładnie uwidacznia uzyskane efekty, pozwala na wyznaczenie kolejnych obszarów leczenia oraz sporządzenie harmonogramu postępowania, który można wydrukować z poziomu programu w formie “Planów Zabiegowych” czy “Raportów”.

Moduł CamControl oferuje predefiniowane ustawienia dla zdjęć twarzy, dekoltu i brzucha, jako najczęściej używanych, automatycznie dostrajając odległość czy światło. Zrobione zdjęcia są od razu widoczne na monitorze komputera i zapisywane w rekordzie pacjenta w bazie danych. Nie ma potrzeby, jak w przypadku używania tradycyjnych aparatów cyfrowych, zgrywania zdjęć czy późniejszego przyporządkowywania ich kolejnym nazwiskom.

Wykonywanie każdego kolejnego zdjęcia, wspomagane jest funkcją “Ghost”, cienia zdjęcia poprzedniego, wyświetlanego w tle tego zdjęcia, które akurat kadrujemy. Pozwala to na zrobienie zdjęcia “po” w dokładnie takim samym ułożeniu twarzy, jak zostało wykonane zdjęcie “przed” zabiegowe.

MediGrid to moduł “siatki”, pionowych i poziomych linii, nakładanych na obraz w celu łatwiejszego wykadrowania zdjęcia nawet bez użycia statywu pod brodę pacjenta. Funkcja edycji obrazów pozwala na wybór zdjęć do publikacji, prezentacji, wykładów czy zwykłych konsultacji z drugim lekarzem. Narzędzia rysowania dają możliwość naniesienia na interesujące nas obszary symboli planowanych zabiegów czy granic ich zasięgu.

System pozwala na łatwy import i eksport obrazów z innych aparatów cyfrowych, a nawet podpięcie pod rekord pacjenta zdjęć rentgenowskich czy obrazów USG. Pozwala to na kompleksowy opis przypadku, analizę osiągniętych rezultatów czy zdalną poradę drugiego lekarza, udostępniając mu zebraną dokumentację drogą mailową, bezpośrednio z poziomu programu.

System mediscope jest profesjonalnym narzędziem, które znajdzie zastosowanie w każdym współczesnym gabinecie, pozwoli na racjonalną ocenę uzyskiwanych efektów, pomoże w modyfikowaniu planu leczenia pod kątem oczekiwań zarówno pacjenta, jak i lekarza. Jest łatwym sposobem na usystematyzowanie zgromadzonych danych oraz archiwizowanie ich przez lata.

Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.