Mikroskop spekularny EM–3000 - dokładny i łatwy w obsłudze

Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/24/2008

Tomey jest znaną i cenioną od lat japońską firmą produkującą wysokiej klasy diagnostyczne urządzenia dla okulistów i optyków.
Z przyjemnością prezentuję Państwu mikroskop spekularny EM-3000. Urządzenie to pozwala na bezkontaktowy pomiar komórek śródbłonka.
EM-3000 sam pozycjonuje głowicę i dokonuje pomiaru w 7 obszarach – jednym centralnym i sześciu peryferyjnych. Dodatkowo przy każdym badaniu dokonywany jest także bezkontaktowo pomiar grubości rogówki. Wysokiej jakości zdjęcia pozwalają na ocenę występowania ewentualnych nieregularności i zwyrodnień komórek śródbłonka. Wyniki badań można także wyświetlić w różny sposób, aby uwidocznić kondycję komórek.
Mikroskop spekularny EM-3000:

Zestaw zawiera:

Cena specjalna: 63 530 zł nettoOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku