Moc i szwajcarska precyzja - Schumo

Autor: Marco Verlato

Kategoria: Produkcja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/51/2015

Trzydzieści lat temu w Szwajcarii powstała firma Schumo AG. Od tego czasu przedsiębiorstwo zasłynęło jako producent ergonomicznych elektrycznych siłowników liniowych i elektrycznie podnoszonych kolumn teleskopowych wykorzystywanych m.in. w branży medycznej. Z uwagi na specyficzny rodzaj produktów Schumo chętnie inwestuje w innowacje technologiczne i rozwój rozwiązań eko-kompatybilnych. 
 
 Kolumny

Z czasem, poświęcając stałą uwagę z jednej strony innowacji technologicznej, a z drugiej strony potrzebom klientów, jesteśmy w stanie budować coraz bardziej zaawansowane produkty w kategoriach odporności, precyzji i cichego działania, podnosząc standardy dla naszego rynku – powiedział dyrektor generalny firmy, dr Giancarlo Sandri. 
 
Tavo
 
 
Schumo_Scopic_L
Kolejnym wyróżnikiem firmy na rynku jest jej silne nastawienie na rozwój rozwiązań spersonalizowanych. Produkty Schumo mogą zostać wyposażone w różne opcje, w tym wiele typów dodatkowych zintegrowanych wtyczek, encoder i wbudowany mikroprocesor. Dzięki temu siłowniki liniowe i kolumny teleskopowe są dostosowane do konkretnych potrzeb użytkownika i umożliwiają intensywną eksploatację w delikatnych obszarach wymagających szczególnych parametrów technicznych. Zapewniają także wysoką wydajność i łatwe użycie. Orientacyjnie w standardowej kolumnie w wersji Scopic możemy manipulować wysunięciem w zakresie od 100 do 400 mm, a prędkość może zmieniać się od 5 do 30 mm/s. Oczywiście jest to jedynie model wyjściowy, ponieważ każdy produkt powstaje na zamówienie klienta. 
 
Warto także zwrócić uwagę na niezwykle solidne wykonanie produktów Schumo, które powstają z materiału nadającego się do recyklingu. Teleskopowe kolumny posiadają stały system smarowania, dzięki czemu nie trzeba ich konserwować. Oferują zatem wartościowe rozwiązanie do zapewnienia mocy i precyzji podnoszenia, zajmujące małą przestrzeń i wyróżniające się bardzo eleganckim designem. 

Firma Consultronix wykorzystuje tę technologię do budowania stolików okulistycznych i innych drobnych urządzeń będących wsparciem dla medycyny. Jeżeli interesują Państwa bardziej szczegółowe informacje na temat szwajcarskich siłowników zapraszamy do przeczytania pełnej wersji tego artykułu na www.cxnews.pl.
 
 Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Produkcja:

Apetyt na nowości - TEBURU-XR i inne projekty radiologiczne

Od 10 lat w Consultronix zajmujemy się produkcją stołów okulistycznych pod marką TAVO. Naszym dziełem jest ponad 20 dedykowanych pod konkretne urządzenia modeli. Jako jedni z trzech wiodących Producentów, zdobyliśmy już ponad 6,3% rynku światowego. Odwiedzając Japonię, Australię czy Stany Zjednoczone – wszędzie zobaczycie Państwo w gabinetach okulistycznych nasze wyroby. O zaufaniu świadczy fakt, że projektujemy i produkujemy dla firm, które niejednokrotnie są postrzegane jako nasza konkurencja.

Im lepiej tym więcej, im więcej tym lepiej czyli o udziale klienta w procesie kształtowania produktu

Obserwując ogromne zainteresowanie urządzeniem Daytona firmy Optos naszła mnie refleksja, że naprawdę wiele się zmienia na rynku okulistycznym. Daytona to po prostu produkt wykonany w niespotykanie dobrym guście. Jest estetyczna i niepowtarzalna, a dodatkowo utalentowany zespół projektantów zadecydował, że zgodnie z duchem czasu, podwieszany komputer zostanie zastąpiony dopasowanym tabletem.

Nowe trendy w estetyce czyli awangarda w gabinecie

Czasem zdarza nam się wstawić do mieszkania jakiś mebel, gadżet lub dodatek, który całkowicie zmienia jakość estetyczną pomieszczenia. Bywa, że jeden wyróżniający się element przełamuje monotonię i wprowadza życie, przykuwa uwagę i dodaje swego rodzaju świeżości w otoczeniu. Działa wręcz relaksująco. Dlaczego nie pójść o krok dalej i nie zastosować takiej awangardy w miejscu pracy, w miejscu, w którym spędzamy około 1/3 swojego czasu…

Consultronix idzie w świat! produkcja lokalna - dystrybucja globalna

Mijają cztery lata od momentu kiedy objąłem stery nad działem produkcyjnym firmy Consultronix. Dla tych z Państwa, którzy nie wiedzą, informuję, że nasza firma produkuje stoliki okulistyczne „na miarę”. Początki jak zawsze były ciężkie, ale wraz ze wsparciem kolegów i koleżanek z zespołu powiem szczerze: osiągnęliśmy międzynarodowy sukces!!!