„Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie
pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.”
Paulo Coelho / Demon i panna Prym/
Dążąc do stworzenia idealnej soczewki wewnątrzgałkowej, firma HumanOptics postawiła na zmiany. Nie drastyczne, ale rozsądne. Nie duże, ale pokaźne. Tym sposobem powstała całkowicie nowa soczewka dyfrakcyjno-refrakcyjna.
Jakość soczewek akrylowych, hydrofilnych oraz precyzja wykonania soczewek dyfrakcyjnych, skłoniła firmę HumanOptics do stworzenia nowego produktu, łączącego dwa dotychczasowe modele. Tak powstała akrylowa, hydrofilna, jednoczęściowa soczewka dyfrakcyjna. Soczewka Diffractiva aA przejęła wszystkie najlepsze cechy jednoczęściowej Aspiry oraz trzyczęściowej Diffractivy -s.
Po pierwsze: Materiał
Nowa soczewką hydrofilna wykonana jest z najwyższej jakości materiału akrylowego, o współczynniku refrakcji 1.46, co ma ogromny wpływ na kontrast widzenia, który w dużej mierze zależny jest od konta załamania światła wpadającego do gałki ocznej. Soczewka ta jest elastyczna, nie ulega odkształceniom ani uszkodzeniom mechanicznym, dzięki temu proces implantacji jest niezwykle łatwy i bezpieczny.
Po drugie: Budowa
Technologia dziewięciu pierścieni zastosowana wcześniej w trzyczęsciowej soczewce dyfrakcyjnej zapewnia doskonałe widzenie w pełnym spektrum obrazu, przechodząc płynnie od bliży, poprzez odległość pośrednią, aż do dali. Nie powoduje powstawania olśnień oraz nie wprowadza zjawiska odblasku na pierścieniach, co w soczewkach dyfrakcyjnych innych producentów stanowi dyskomfort np. podczas jazdy samochodem, czy czytania książki przy sztucznym świetle.
Po trzecie: Bezpieczeństwo
W przypadku jednoczęściowej soczewki implantacja odbywa się za pomocą injectora poprzez cięcie 2,2mm, minimalizując przy tym powstawanie astygmatyzmu. Dodatkowo jest to jedyna soczewka dyfrakcyjno-refrakcyjna na rynku posiadająca oprócz ostrych krawędzi na całej powierzchni optyki, barierę PCO, która zapobiega migracjom komórek na część optyczną (inaczej mówiąc powstawaniu wtórnej zaćmy).
Po czwarte: Nowe rozwiązania
Jednoczęściowa soczewka dyfrakcyjna dostępna jest w dwóch wariantach: z filtrem światła niebieskiego, chroniącym plamkę żółtą przed szkodliwym promieniowaniem prowadzącym do powstawania AMD oraz bez filtra.
Po piąte: Cena
Bezkonkurencyjna cena pozwoli Państwa pacjentom na wybór doskonałego rozwiązania, które całkowicie zniweluje konieczność posiadania okularów, nie rujnując ich portfeli. Wymienione cechy potwierdzają, że nowa soczewka Diffractiva aA i aAY jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem w chirurgii zaćmy, ale daje również gwarancję jakości.
Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOptics
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.