Nowe narzędzia Kateny do capsulorhexis

Precyzyjne określenie capsulorhexis
Amerykańska frma Katena wprowadziła na rynek dwie nowe pęsety do capsulorrhexis, posiadające znaczniki na przedniej powierzchni, które ułatwiają pracę przy 5 mm nacięciu torebki.

Pierwszy znacznik znajduje się w odległości 2.5 mm od tipu i służy do mierzenia promienia, podczas gdy drugi znacznik (5 mm od tipu) pomaga w określeniu całkowitej średnicy pęknięcia.

Delikatne, trójkątne końcówki pęset nie podrażniają oka i mogą być stosowane zarówno do przedarcia torebki soczewki na początku zabiegu jak i uchwycenia i zdjęcia membrany. Pęsety dostępne są w dwóch wersjach: z prostymi szczękami (model Utrata) lub ze sklepionymi szczękami (model Masket).


Idealnie wyśrodkowane capsulorhexis
W celu zapewnienia optymalnego działania soczewek wewnątrzgałkowych należy precyzyjnie i dokładnie wyśrodkować capsulorrhexis. Jest to trudna do wykonania procedura zwłaszcza, kiedy źrenica rozszerza się nierównomiernie. Aby pomóc chirurgowi, frma Katena oferuje nowe narzędzie - Kellen Capsulorrhexis Marker. Dzięki 4 niebrudzącym wypustkom na obwódce pierścienia, lekarz jest w stanie wyśrodkować przewidywalnie 5.0 mm capsulorrhexis na powierzchni rogówki. Narzędzie to jest również dostępne z pierścieniem 6.0 mm do 5.5 mm capsulorhexis.

Integre

 Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.