Nowoczesne rozwiązanie w starej cenie - analogowy BuckyDiagnost staje się w pełni cyfrowy, dzięki detektorowi DRX-1 firmy Carestream

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyjątkową ofertę – aparat BuckyDiagnost frmy Philips wyposażony w bezprzewodowy detektor DRX-1 firmy Carestream. Aparat jest dostępny w dwóch wersjach:

Wersję podłogową polecamy do mniejszych ośrodków. Zaś wersja CS doskonale nadaje się do szpitali, SOR’ów, ośrodków traumatologicznych, w których oprócz stacjonarnego stołu kostnego, znajdzie się miejsce na łóżko pacjenta, na którym również można wykonać zdjęcie. Opisywany zestaw wyposażony został w generator o mocy 50 kW oraz lampę RTG o ogniskach 0.6 i 1.2 mm.
Wszystkie lampy RTG dostępne wraz z BuckyDiagnost'em są wyposażone w system Variofocus. Jest to system automatycznego doboru ogniska pośredniego, pozwalający lampie na pracę przy optymalnych parametrach. Ognisko dobierane jest w zależności od warunków ekspozycji, w sposób płynny,  pomiędzy ogniskiem dużym a małym, co w znacznym stopniu przedłuża żywotność lampy.

Obie konfiguracje urządzeń posiadają 1024 programy anatomiczne, stół kostny z pływającym blatem, o zmiennej wysokości realizowanej elektromechanicznie, oraz stojak płucny. Zdjęcia mogą być wykonywane klasycznie – na kasetach analogowych z wykorzystaniem detektora cyfrowego DRX-1 firmy Carestream. Bezprzewodowy detektor DRX-1 umożliwia łatwe przejście na radiografię cyfrową.

Detektor jest bezprzewodowy – łączy się ze stacją diagnostyczną przy pomocy modułu WiFi. Jako jedyny na świecie posiada format standardowej kasety radiograficznej, dzięki czemu bez problemu można go umieścić w stole, czy stojaku płucnym systemu analogowego. Detektor można również wykorzystać np. w projekcji na łóżku pacjenta bez użycia kratki przeciwrozproszeniowej, czy badań pacjentów z ograniczoną możliwością ruchu.
System firmy Carestream można w bardzo łatwy sposób zsynchronizować z generatorem aparatu RTG. Po zakończeniu ekspozycji system bezprzewodowo przesyła obrazy w formacie cyfrowym do wchodzącej w skład zestawu konsoli, która umożliwia natychmiastowy podgląd i opracowanie pozyskanych obrazów. Równocześnie obrazy mogą być przesyłane do drukarki, systemu PACS, itp.

Niewielka waga – tylko 3,9 kg – oraz bezprzewodowa komunikacja, zwiększają komfort użytkowania i zapewniają elastyczność w zakresie pozycjonowania pacjenta. Zasilany akumulatorowo detektor pozwala na wykonanie do 90 badań bez konieczności ładowania.

Cena specjalna zestawu składającego się z aparatu kostno-płucnego BuckyDiagnost firmy Philips oraz bezprzewodowego detektora cyfrowego DRX-1 firmy Carestream wynosi:


Bucky FS + DRX-1 z DICOM WLM od 509.000 zł brutto*
Bucky CS + DRX-1 z DICOM WLM od 529.000 zł brutto
*


W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z pracownikami działu handlowego diagnostyki obrazowej.

 

 


 

 

*Oferta ważna pod warunkiem złożenia  zamówienia do 31.10.2011Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Mały aparat do zadań specjalnych. Nowość w ofercie

Codzienna praktyka szpitalna w dużej mierze opiera się na szeregu urządzeń diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie X. Aparaty RTG stacjonarne, przyłóżkowe, mammografy, tomografy komputerowe to urządzenia będące przeważnie na wyposażeniu Zakładów Diagnostyki Obrazowej z dedykowanym personelem wykonującym badania. Jednak najprawdopodobniej najliczniejszą grupą sprzętów bazujących na promieniowaniu X są śródoperacyjne aparaty z ramieniem C. W przeciwieństwie do urządzeń z ZDO – są one obsługiwane przez lekarzy podczas zabiegów. Ciężar, gabaryty, obecność innych systemów na sali operacyjnej to tylko kilka przykładów utrudnień z jakimi spotykają się chirurdzy. Producenci nieustannie dokładają starań, aby tę sytuację poprawić, czego owocem stał się aparat XiScan 5000 z mini ramieniem C firmy FM Control – przedstawiciela kompaktowych, mobilnych systemów do obrazowania fluoroskopowego podczas zabiegów. 

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze.