Nowość - FILLAST Revitalising

Autor: dr Małgorzata Politowska-Bieńko

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Tag:

Główny składnik Fillast EL Revitalising to kwas hialuronowy - mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa, i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

Kwas hialuronowy pełni w dermokosmetykach funkcje nawilżające, wiążąc wodę w głębszych warstwach naskórka, chroni przed wysuszeniem, wygładza naskórek, wspiera właściwości ochronne. Produkty z kwasem hialuronowym można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ, w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, nie wywołują teleangiektazji.

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako naturalny filtr, osłaniający warstwę rogową naskórka (przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii). Pełni również role nośnika tzn. substancji ułatwiającej wprowadzenie innych składników preparatu w głąb skóry.

FILLAST® EL Revitalising, dzięki swej unikalnej formule na bazie kwasu hialuronowego poprawia wygląd skóry, redukuje zmarszczki typowe dla fragmentów wokół oczu (“kurze łapki”) i ust redukując mikro-zmarszczki, zmarszczki oraz zmarszczki mimiczne . Sprawia, że skóra staje się mniej zmęczona, a cienie pod oczami wyraźnie maleją.

Zawiera filtry przeciwsłoneczne (SPF 20) chroniące delikatną skórę wokół oczu i ust, przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.

FILLAST® EL opiera się na innowacyjnym i oryginalnym mechanizmie, pozwalającym na uzupełnienie i stymulację biosyntezy oraz na zahamowaniu degradacji kwasu hialuronowego, poprzez zaangażowanie składników pochodzenia naturalnego w wysokim stężeniu.

Niezwykle istotny jest też fakt, że FILLAST® EL jest zazwyczaj tolerowany przez skórę, również po peelingu.

Z doświadczenia polecam stosowanie Fillast EL Revitalising po peelingu z kwasem pirogronowym Enerpeel u pacjentek, chcących zniwelować objawy starzenia się skóry. Preparat może być stosowany zaraz po peelingu, wykorzystując zwiększoną resorpcję skóry, a następnie w pielęgnacji domowej. Pierwsze efekty widoczne są już na drugi dzień po zabiegu. Pielęgnacja domowa utrwala ten efekt. Skóra jest gładsza, zmarszczki są płytsze, uzyskuje się zwiększoną jędrność skóry. Poprawia się tonus i turgor. Preparat jest niezwykle dobrze tolerowany nawet przez najwrażliwsze skóry.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.