Nowości Civco Radiotherapy w pozycjonowaniu i stabilizacji pacjenta podczas radioterapii

Autor: Wojciech Kasparek

Kategoria: Onkologia i Radioterapia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/67/2020

CIVCO Radiotherapy jest światowym liderem w opracowaniu rozwiązań do unieruchomienia i pozycjonowania pacjentów podczas zabiegów radioterapii. W ofercie znajdują się sprawdzone akcesoria wysokiej jakości, które wpływają na precyzję i bezpieczeństwo pacjenta podczas naświetlania. Pod koniec ubiegłego roku pojawiło się kilka nowości w portfolio producenta. Zapraszam do zapoznania się z nimi bliżej.
Więcej informacji o produktach firmy Civco Radiotherapy dostępnych jest na stronie www.consultronix.pl.
 
Gray Duck
Doustne stenty pozycjonujące mocowane do maski termoplastycznej. Powtarzalne unieruchomienie podczas zabiegów radioterapii. Pozwalają na ustawienie języka w jednym z kilku położeń. Zapewniają łatwe oddychanie.
Gray Duck - CIVCO Radiotherapy
 
Adaptiiv 3D
Zaawansowane oprogramowanie do tworzenia kastomizowanych wydruków 3D, akcesoriów stosowanych przy pozycjonowaniu pacjentów.
Adaptiiv 3D - CIVCO Radiotherapy 
 
Totim
Poduszka z pianki poliuretanowej do pozycjonowania i unieruchamiania pacjenta w trakcie symulacji, planowania i radioterapii. Poduszka kształtuje się i formuje wokół pacjenta po aktywacji komponentów znajdujących się wewnątrz. Stabilnie utrzymujący się kształt poduszki umożliwia powtarzalne pozycjonowanie pacjenta. Z łatwością dopasowuje się do kształtu chorego podczas formowania, ogranicza ruch. Może być dopasowywana i indeksowana do urządzeń pozycjonujących i sztywnych podpór. Produkt łatwy do dezynfekcji. Dostępne jest również w wersji pediatrycznej. 
 Totim - CIVCO Radiotherapy
 
Chabner XRT Radiation Bra
Biustonosze do zabiegów naświetlania, przeznaczone do wielokrotnego użytku. Zapewniają optymalne ułożenie piersi podczas symulacji, planowania i radioterapii. Wykonane są ze specjalnych lekkich materiałów. 
CIVCO Radiotherapy 
 
Pisak do znakowania
Pisak fluorescencyjny Medical precision B.V. to nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tatuowania. Umożliwia bezbolesne znakowanie punktów referencyjnych. Produkt jest łatwo usuwalny.
Markety - CIVCO Radiotherapy 
 
StrataXRT
Środek do zapobiegania i leczenia radiacyjnego zapalenia skóry. StrataXRT to półokluzyjny, samoschnący, transparentny żel. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami produkt wysycha, tworząc warstwę ochronną przepuszczalną dla gazu i wodoodporną, która nawilża i zabezpiecza uszkodzone obszary skóry oraz powierzchowne rany przed inwazją chemiczną, czy też mikrobiologiczną.
StrataXRT może być stosowany bezpośrednio na popromienne zapalenie skóry, uszkodzone powierzchnie skóry, powierzchowne rany oraz oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. 
CIVCO Radiotherapy 
 

Więcej informacji na temat radioterapia, stabilizacja, pozycjonowanie pacjenta znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Onkologia i Radioterapia:

Technologia SGRT nowym standardem nowoczesnej i ultra bezpiecznej radioterapii

SGRT – precyzja w radioterapii
SGRT (Radioterapia Sterowana Obrazem Powierzchni Ciała Pacjenta) to dynamicznie rozwijająca się technika, która używa technologii STEREO VISION do śledzenia pozycji pacjenta we wszystkich 6 stopniach swobody. Monitoring pozycji osoby leczonej odbywa się zarówno w trakcie pozycjonowania, jak i dostarczania wiązki terapeutycznej.

Fluorescencyjna mikroskopia konfokalna ex vivo do szybkiej oceny tkanek w praktyce patologii chirurgicznej

Obrazowanie optyczne jest szybko ewoluującą dziedziną, która obejmuje kilka technik stosowanych do nieinwazyjnego obrazowania próbek tkanek biologicznych. W przeciwieństwie do innych rodzajów obrazowania, metoda ta wykorzystuje światło widzialne oraz właściwości fotonów do uzyskania szczegółowych obrazów tkanki, bez narażenia jej na szkodliwe promieniowanie. Platformy do obrazowania optycznego są bezpieczniejsze, szybsze, nadają się do powtórzenia procedury w późniejszym czasie. Techniki, takie jak laserowa endomikroskopia konfokalna oraz optyczna tomografia koherentna, pozwalają na obrazowanie w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym narządów in vivo, umożliwiając wczesne wykrycie zmian. Ponadto, te techniki obrazowania również ułatwiają pozyskiwanie ukierunkowanych biopsji w celu lepszej kategoryzacji zmiany.

Pierwszy IQM w Polsce

Postęp w zakresie szybszej i dokładniejszej diagnostyki obrazowej skutkuje wykryciem wzrastającej liczby chorób nowotworowych. Wynikiem tego jest coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi radioterapii. Naświetlenie pacjenta, tak jak każde badanie wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie, podlega stosownej „kontroli”.