Nowości Civco Radiotherapy w pozycjonowaniu i stabilizacji pacjenta podczas radioterapii

Autor: Wojciech Kasparek

Kategoria: Onkologia i Radioterapia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/67/2020

CIVCO Radiotherapy jest światowym liderem w opracowaniu rozwiązań do unieruchomienia i pozycjonowania pacjentów podczas zabiegów radioterapii. W ofercie znajdują się sprawdzone akcesoria wysokiej jakości, które wpływają na precyzję i bezpieczeństwo pacjenta podczas naświetlania. Pod koniec ubiegłego roku pojawiło się kilka nowości w portfolio producenta. Zapraszam do zapoznania się z nimi bliżej.
Więcej informacji o produktach firmy Civco Radiotherapy dostępnych jest na stronie www.consultronix.pl.
 
Gray Duck
Doustne stenty pozycjonujące mocowane do maski termoplastycznej. Powtarzalne unieruchomienie podczas zabiegów radioterapii. Pozwalają na ustawienie języka w jednym z kilku położeń. Zapewniają łatwe oddychanie.
Gray Duck - CIVCO Radiotherapy
 
Adaptiiv 3D
Zaawansowane oprogramowanie do tworzenia kastomizowanych wydruków 3D, akcesoriów stosowanych przy pozycjonowaniu pacjentów.
Adaptiiv 3D - CIVCO Radiotherapy 
 
Totim
Poduszka z pianki poliuretanowej do pozycjonowania i unieruchamiania pacjenta w trakcie symulacji, planowania i radioterapii. Poduszka kształtuje się i formuje wokół pacjenta po aktywacji komponentów znajdujących się wewnątrz. Stabilnie utrzymujący się kształt poduszki umożliwia powtarzalne pozycjonowanie pacjenta. Z łatwością dopasowuje się do kształtu chorego podczas formowania, ogranicza ruch. Może być dopasowywana i indeksowana do urządzeń pozycjonujących i sztywnych podpór. Produkt łatwy do dezynfekcji. Dostępne jest również w wersji pediatrycznej. 
 Totim - CIVCO Radiotherapy
 
Chabner XRT Radiation Bra
Biustonosze do zabiegów naświetlania, przeznaczone do wielokrotnego użytku. Zapewniają optymalne ułożenie piersi podczas symulacji, planowania i radioterapii. Wykonane są ze specjalnych lekkich materiałów. 
CIVCO Radiotherapy 
 
Pisak do znakowania
Pisak fluorescencyjny Medical precision B.V. to nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tatuowania. Umożliwia bezbolesne znakowanie punktów referencyjnych. Produkt jest łatwo usuwalny.
Markety - CIVCO Radiotherapy 
 
StrataXRT
Środek do zapobiegania i leczenia radiacyjnego zapalenia skóry. StrataXRT to półokluzyjny, samoschnący, transparentny żel. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami produkt wysycha, tworząc warstwę ochronną przepuszczalną dla gazu i wodoodporną, która nawilża i zabezpiecza uszkodzone obszary skóry oraz powierzchowne rany przed inwazją chemiczną, czy też mikrobiologiczną.
StrataXRT może być stosowany bezpośrednio na popromienne zapalenie skóry, uszkodzone powierzchnie skóry, powierzchowne rany oraz oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. 
CIVCO Radiotherapy 
 

Więcej informacji na temat radioterapia, stabilizacja, pozycjonowanie pacjenta znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Onkologia i Radioterapia:

Śródoperacyjna ocena próbek biopsji cytologicznych. VivaScope 2500

Oryginalny tytuł: Role of fluorescence confocal microscopy for rapid evaluation of EUS fine-needle biopsy sampling in pancreatic solid lesions.

Autorzy oryginalnej publikacji: Serena Stigliano, Anna Crescenzi, Chiara Taffon, Francesco Covotta, Cesare Hassan, Giulio Antonelli, Martina Verri, Dario Biasutto, Roberto Mario Scarpa, Francesco Maria Di Matteo. 

W niniejszej publikacji autorzy opisali możliwości i zalety zastosowania mikroskopu VivaScope 2500 do oceny mikroskopowej próbek z biopsji cienkoigłowej. Fluorescencyjna mikroskopia konfokalna (FCM) umożliwia obrazowanie tkanek w stanie świeżym, wymagającym minimalnego przygotowania bez uszkodzenia lub utraty tkanki.

IQM - nowe rozwiązanie w kontroli jakości przyspieszaczy liniowych

Obecnie często stosowane techniki leczenia z wykorzystaniem akceleratorów medycznych to techniki dynamiczne: IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy) oraz VMAT (Volumetric Modulated Arc Therapy). Są to zaawansowane techniki napromieniania, wymagające zwrócenia uwagi na źródło potencjalnych błędów i możliwości technicznych pracy akceleratora w czasie realizacji planu leczenia. 

Mikroskopia konfokalna w badaniach śródoperacyjnych

Rak stercza zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej rozpoznawanych nowotworów u mężczyzn. Podstawową metodą leczenia pacjentów, którzy nie mogą (z uwagi na charakter nowotworu), bądź nie chcą uczestniczyć w systemie aktywnego nadzoru (active surveillance), jest prostatektomia radykalna.[1] 

Pacjenci preferują radioterapię bez oznakowań i tatuaży

Dlaczego warto zrezygnować z tatuaży i fizycznych oznakowań podczas radioterapii?
Przed rozpowszechnieniem przez Vision RT radioterapii sterowanej powierzchniowo (SGRT), trwałe tatuaże na skórze pacjentów były praktycznie jedyną metodą pozwalającą precyzyjnie pozycjonować pacjenta. Dla wielu osób, taki tatuaż to przykre doświadczenie i stygmatyzm na całe życie.

Technologia SGRT nowym standardem nowoczesnej i ultra bezpiecznej radioterapii

SGRT – precyzja w radioterapii
SGRT (Radioterapia Sterowana Obrazem Powierzchni Ciała Pacjenta) to dynamicznie rozwijająca się technika, która używa technologii STEREO VISION do śledzenia pozycji pacjenta we wszystkich 6 stopniach swobody. Monitoring pozycji osoby leczonej odbywa się zarówno w trakcie pozycjonowania, jak i dostarczania wiązki terapeutycznej.