Nowości w firmie Siemens - Kongres Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej

Autor: Paweł Katarzyński

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/55/2016

W grudniu 2015 roku w Chicago odbył się kongres Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej (The Radiological Society of North America – RSNA). Jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Podczas RSNA producenci sprzętu medycznego prezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz nowości sprzętowe. 

Czołowy producent sprzętu z zakresu diagnostyki, firma Siemens, pokazał szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, oraz kilka nowych aparatów. Przyglądając się ofercie firmy Siemens, najwięcej zmian znajdziemy w grupie aparatów śródoperacyjnych z ramieniem C. Podczas RSNA zaprezentowany został także pierwszy na świecie, aparat RTG z podwójnym zawieszeniem sufitowym – Multitom Rax. 
 
Cios Fusion 

Największa zmiana dotyczy grupy aparatów z ramieniem C. W ofercie Siemensa pojawiły się nowe aparaty z rodziny Cios. Do flagowego w pełni cyfrowego aparatu Cios Alpha dołączyły: Cios Fusion, Cios Connect oraz Cios Select. Pierwszy z nowych aparatów czyli Cios Fusion to aparat w pełni cyfrowy, który może być wyposażony w detektor 20x20 cm lub 30x30 cm. Kolejne dwa systemy to aparaty ze wzmacniaczem obrazu – Cios Select oraz Cios Connect. Systemy te charakteryzuje bardzo dobra jakość obrazowania, wysoka precyzja wykonania oraz łatwość obsługi. Wszystkie nowo zaprezentowane aparaty posiadają lekką i kompaktową konstrukcję, która pozwala na łatwe manewrowanie aparatem podczas zabiegu. 

W gamie aparatów RTG z zawieszeniem sufitowym pojawił się zupełnie nowy system o nazwie Multitom Rax. Aparat został zbudowany w oparciu o dwa niezależne zawieszenia sufitowe, gdzie na jednym zamontowana jest lampa, a na drugim detektor. Rozwiązanie takie umożliwia swobodne przemieszczanie się po pokoju badań oraz wokół pacjenta. Pozwala to na wykonanie projekcji praktycznie z każdej strony, a wszystkie ruchy wykonywane są automatycznie z niezwykłą precyzją, która umożliwia dokładne ustawienie lampy i detektora. W pełni zautomatyzowane systemy zawieszeń dają możliwość wykonania kolejnych ekspozycji bez konieczności przemieszczania pacjenta, co jest bardzo ważne w przypadku pacjentów z urazami. 
 
Multitom Rax 

Firma Siemens postanowiła stworzyć aparat RTG, gdzie nie trzeba będzie zawierać żadnych kompromisów, dlatego też Multitom Rax posiada wiele niezwykłych opcji. Poza standardowymi badaniami RTG jest on w stanie wykonać skan 3D, fluoroskopię, a także badania z zakresu angiografii. Jego multimodalność w zestawieniu z pełną automatyką sprawia, iż jest to aparat, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających placówek medycznych. Dodatkowo daje on sposobność do oszczędności. Klient nie musi już wybierać pomiędzy zakupem dwóch lub trzech aparatów o różnej specyfice, a ograniczonymi możliwościami. Teraz może zainwestować w jeden system, a Multitom Rax pozwoli na oferowanie bardzo szerokiego zakresu usług. 

Na tegorocznym RSNA Siemens po raz kolejny udowodnił, iż wprowadzając na rynek nowe aparaty robi to w sposób przemyślany oraz zgodny z oczekiwaniami użytkowników. Jednocześnie projektuje aparaty takie jak Multitom Rax, które są wyznacznikiem nowej jakości.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.