Nowości w mammografii

Kategoria: Radiologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Flat E – HF – to znany już wcześniej model Flat E z przeprojektowaną elektroniką. Zwiększona została niezawodność aparatu i znacznie uproszczona jego obsługa serwisowa.

Duża moc generatora oraz “mocna” lampa RTG pozwalają na wykonywanie w sposób ciągły serii badań. Zmieniony wyświetlacz LCD ułatwia precyzyjne kontrolowanie parametrów ekspozycji. Możliwe jest przystosowanie aparatu do pracy z przystawką do biopsji stereotaktycznej. Flat E – HF może współpracować z cyfrowymi systemami Radiografii Komputerowej (CR).

Lilyum – to zupełnie nowy aparat w ofercie firmy Metaltronica. Futurystyczna linia aparatu zachwyca niebywałym wyrafinowaniem i elegancją. Aparat jest prosty w obsłudze i podobnie jak Flat E nadaje się doskonale do podstawowej diagnostyki mammograficznej.

W Lilyum zastosowano nowy system ucisku zwany “μPress”, który zmniejsza prędkość ruchu płytki uciskowej wraz z narastaniem siły nacisku na pierś. Aparat może współpracować z cyfrowymi systemami Radiografii Komputerowej (CR).

Więcej informacji na temat aparatów mammograficznych Metaltronic znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Radiologia:

Dwa w jednym

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cech cechy: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.

Seeing is believing: wstępne doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

Ultrasonograf HD11 XE

Zaawansowane aparaty ultrasonograficzne HD3, HD7, HD9, HD11 XE, HD 15, CX50, iU22, iE33