Nowy RetCam III już w sprzedaży

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/31/2010

Od 2010 roku dostępna jest najnowsza wersja systemu RetCam III. Zmiany wRetCam III, Clarity Medical Systems, Inc. stosunku do poprzedniej wersji obejmują m.in.: intuicyjny interfejs użytkownika, możliwość rejestracji video do 2 minut oraz nową ergonomiczną głowicę. W nowej wersji istnieje możliwość wykonania fotografii w sposób tradycyjny (tj. po naciśnięciu przycisku) lub w trakcie rejestracji video. Oczywiście, zdjęcie można również wybrać po wykonaniu badania z zarejestrowanego filmu video. Urządzenie w pełni wspiera standard Cyfrowego Obrazowania i Wymiany Obrazów w Medycynie (DICOM). RetCam III jest również wyposażony we wbudowany zasilacz awaryjny (UPS).


Antoni Bijak, ConsultronixOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku