Adam Bunsch

Adam Bunsch

Opublikowane artykuły:

Mobilna rewolucja w przyłóżkowych aparatach rtg

W tym roku firma Siemens Healthcare wprowadziła na rynek medyczny nowy, w pełni cyfrowy, przewoźny aparat rtg - Mobilett Mira. Co powoduje, że system ten jest „mobilną rewolucją” wśród aparatów przyłóżkowych?

Aparaty z ramieniem C od Siemens Healthcare

Rodzina mobilnych aparatów z ramieniem C firmy Siemens Healthcare składa się z czterech modeli. Najprostszy model został zaprojektowany z myślą o klientach poszukujących tańszych rozwiązań. Natomiast najbardziej zaawansowany aparat, z generatorem wysokiej mocy, pozwala przeprowadzać nawet skomplikowane procedury sercowo-naczyniowe.

Mobilnie cyfrowo....

W tym roku firma Philips wprowadziła na rynek w pełni cyfrowy, przewoźny aparat rentgenowski z bezprzewodowym, płaskim detektorem do badań radiografcznych - Mobile Diagnost wDR. Aparat ten dzięki swojej wszechstronności i doskonałej jakości cyfrowego obrazowania, znakomicie sprawdza się  w obrębie całej kliniki: na szpitalnych oddziałach ratunkowych, salach operacyjnych oraz innych oddziałach wymagających dostępu do zdjęć rentgenowskich.

Allura FD10 z mocowaniem sufitowym o krok od hybrydy...

Allura Xper FD10 jest systemem o zawieszeniu sufitowym  oferującym optymalne połączenie sprawnej organizacji pracy, przepływu informacji i możliwości uzyskania szczegółowych danych. Rozwiązanie to jest istotnym krokiem w kierunku sali hybrydowej. Opracowany przez firmę Philips system zapewnia wysoki poziom automatyzacji pozycjonowania oraz wyjątkową jakość obrazowania na potrzeby zabiegów kardiologicznych i naczyniowych.

Philips prezentuje nowości w swojej ofercie

Na kongresie RSNA, który odbył się po koniec 2010 roku Philips zaprezentował nową linię rezonansów magnetycznych pod nazwą Ingenia oraz tomograf komputerowy Ingenuity.
 

Najnowsze techniki obrazowania piersi

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet na całym świecie. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych u tej płci. Specjaliści alarmują – jedną z podstawowych przyczyn umieralności na raka jest niewielka liczba wykonanych badań przesiewowych, diagnostyki proflaktycznej, której wpływ na wczesne rozpoznanie i wyleczalność raka jest nieoceniony.

Firma Philips, w odpowiedzi na dramatyczne statystki, oferuje szerokie portfolio urządzeń oraz rozwiązań zapewniających kompleksową diagnostykę i opiekę nad kobietami.

Veradius - nowa technologia aparatów śródoperacyjnych

Wykonywanie skomplikowanych zabiegów inwazyjnych, wymaga aparatów o najwyższej klasie obrazowania, wyposażonych w najnowsze technologie oraz bogate oprogramowanie kliniczne. W efekcie znacznie ułatwia to prace zespołów medycznych i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Kategoria: Radiologia Egzemplarz: CX News nr 2/28/2009

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

.