Agnieszka Gawin

Agnieszka Gawin

Miejsce pracy: Consultronix S.A.

e-mail: agawin@consultronix.pl

Opublikowane artykuły:

Soczewka Aspira 3P-aVA w nowej odsłonie. Metoda fiksacji transskleralnej

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/73/2022

Jednym z czynników wpływających na poprawne przeprowadzenie fiksacji transskleralnej soczewki wewnątrzgałkowej techniką Yamane jest dobór odpowiedniego implantu. Spośród dostępnych na rynku soczewek na uwagę zasługuje Aspira 3P-aVA niemieckiej firmy HumanOptics.

Twoje okno na świat. TRIVA firmy HumanOptics

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 3/71/2021

Czas pandemii wiele nam uświadomił, zmodyfikował nasze życie i pokazał nowe formy egzystencji w społeczeństwie. Ludzie bez względu na wiek, czy status społeczny musieli nadążyć za trendami i cyfrową ewolucją świata. Nowa rzeczywistość także na seniorach wymusiła natychmiastowe przystosowanie się do niestandardowych warunków. Kontakt ze światem stał się możliwy w dużej mierze dzięki mediom czy urządzeniom multimedialnym. Dobra jakość wzroku stała się więc istotna, aby móc w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Technologia optyczna, również podlegająca ewolucji, musiała sprostać wymaganiom nowych realiów. Specjaliści, poszukując rozwiązań na poprawę komfortu życia ludzi, poddali analizie dostępne już na rynku produkty. 

Rozbudowana oferta narzędzi witreoretinalnych – pęsety AKtive

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/65/2019

W portfolio mikrochirurgicznym naszej firmy pojawiła się nowa pozycja – firma AKtive, dzięki której uzupełniliśmy propozycję w zakresie pęset i nożyczek witreoretinalnych jednorazowego użytku. Narzędzia prezentują wysoką jakość wykonania oraz wygodę użytkowania dzięki sprawdzonemu uchwytowi, który aktywuje część roboczą poprzez nacisk na pełnym obwodzie rękojeści. Produkt ten zastąpi pęsety Feelceps firmy Oertli, nad których ulepszoną wersją pracuje obecnie Producent.

System preloadowany iSert®/ Vivinex™ - doskonałość z kraju kwitnącej wiśni

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/64/2019

Sumienność, rzetelność i pracowitość to credo japońskiego społeczeństwa. Dzięki kultowi pracy, poczuciu obowiązku i odpowiedzialności za swoje działanie, Japończycy są dziś postrzegani jako pionierzy w rozwoju technologii i kreowaniu produktów, które nie mają sobie równych pod względem jakości. Dlatego też cieszymy się, że jesteśmy częścią ogromnej, japońskiej rodziny Hoya Surgical Optics. Dzięki temu polscy pacjenci mają dostęp do najbardziej zaawansowanych soczewek wewnątrzgałkowych, będących owocem długoletnich badań i doświadczeń naukowych.

Dbajmy o jakość i komfort pracy - czyli BVI na sali operacyjnej

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/53/2015

To, że materiały jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na okulistycznej sali operacyjnej wiemy wszyscy. Faktem jest również tendencja do zwiększania w szpitalach ilości „jednorazówek” i wypierania akcesoriów, które trzeba poddawać sterylizacji. Tendencja ta wynika z kilku zasadniczych powodów: po pierwsze bezpieczeństwa, po drugie łatwości użycia, po trzecie customizacji i wreszcie po czwarte ceny.

Naturalny kwas hialuronowy – gwarancja niezawodności

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/44/2013

Szwedzka firma Bohus BioTech - specjalizuje się w produkcji do­skonałych preparatów wiskoelastycznych. Wszystkie produkty powstały na bazie kwasu hialuronowego, pozyskiwanego meto­dą ekstrakcji z grzebieni kogucich. Wyróżnia je między innymi: idealna struktura molekularna, pozwalająca na osiągnięcie zna­komitych efektów ochrony komórek śródbłonka oraz zachowa­nie optymalnej głębokości komory przedniej podczas kapsulo­reksji. 

Soczewka PodEye - hydrofobowa rewolucja

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013

Szeroka oferta soczewek dostępnych w portfolio naszej firmy, skupiała się dotychczas na modelach wykonanych z trzech materiałów: akrylu hydrofilnego, silikonu oraz PMMA. Jednak oferta w tej konfiguracji nie zaspokajała potrzeb wszystkich chirurgów. Nie mieliśmy popularnych na naszym rynku soczewek z akrylu hydrofobowego. Szukając firmy, która mogłaby wypełnić lukę w naszym asortymencie, postanowiliśmy w 2010 roku rozpocząć współpracę z belgijskim producentem soczewek wewnątrzgałkowych, firmą PhysIOL.

Przemyślane rozwiązania czyli idealne narzędzia Kateny

Kategoria: Finanse Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Trzydziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji narzędzi, pozwoliło firmie Katena stworzyć portfolio ekskluzywnych narzędzi mikrochirurgicznych, przystosowanych do innowacyjnych i nowoczesnych technik chirurgicznych. Ręczna produkcja, unikalne projekty i wysoka jakość użytych materiałów decydują o tym, że Katena jest dziś światowym liderem produkcji narzędzi mikrochirurgicznych.

Katena na sali operacyjnej

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012

Katena to ekskluzywna marka skierowana do najbardziej wymagających chirurgów. Unikalne rozwiązania, precyzyjne wykonanie, czy dbałość o szczegóły, pozwoliły firmie stworzyć jedyną w swoim rodzaju ofertę narzędzi mikrochirurgicznych. Dzięki współpracy ze znanymi chirurgami, Katena opracowała rozwiązania, które znajdują swoje zastosowania w różnych operacjach okulistycznych. Na uwagę zasługują między innymi: pęsety, imadła, manipulatory, nożyczki, czy narzędzia do chirurgii witreoretinalnej. W obecnym numerze zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozdzielaczem jądra soczewki i lusterkiem wewnątrzgałkowym.

Soczewka Aspira i MicroShooter - połączenie doskonałe

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Nowoczesne systemy implantacyjne powinny zapewniać chirurgowi bezpieczeństwo użycia oraz łatwość implantacji. Właśnie takie rozwiązanie przygotowała firma HumanOptics.

Niezawodny zestaw do przeszczepu rogówki firmy KATENA

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

W artykule opisany jest zestaw do przeszczepu rogówki, jaki oferuje nam firma Katena. W jego skład wchodzą: Trepan próżniowy dla biorcy, DALK rozdzielacz rogówkowy K3-1870, Rosenwasser DALK Cannula K7-3595, Rosenwasser DALK Trisector K3-1870 oraz Nożyczki rogówkowe typu "Katzin" K4-2020 i K4-2030.

MicroShooter przełomowy produkt HumanOptics

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/37/2011

Na tegorocznym zjeździe okulistycznym ESCRS, który miał miejsce w Wiedniu, firma HumanOptics zaprezentowała system implantacyjny MicroShooter®. 

Kongres ESCRS - Paryż 2010

Podczas tegorocznego kongresu okulistycznego w Paryżu został zaprezentowany poster dotyczący soczewek HumanOptics Difractiva -sS (wszczepianych do rowka rzęskowego), którego autorami są: Marek Szaliński, Eliza Patryn, Anna Turno-Kręcicka, Marta Misiuk-Hojło.

Celem operacji było osiągnięcie jak najlepszego widzenia u dwóch pacjentów w wieku około 25 lat, którzy doznali poważnego uszkodzenia rogówki i soczewki.

Zobacz świat na nowo ze sztuczną tęczówką

HumanOptics to firma, którą cechuje innowacyjność i wysoka jakość. Uwzględniając rosnące wymagania współczesnej mikrochirurgii oka, powstały jedyne w swoim rodzaju produkty, które zaspokajają oczekiwania zarówno chirurgów jak i pacjentów, dając gwarancję wysokich standardów oraz indywidualnego podejścia do każdego tematu.

Katena - najlepszy wybór pęsety do zadań specjalnych

Katena prezentuje nowy podwójny chopper przeznaczony do jądra soczewki. Narzędzie zakończone jest dwoma różnymi końcówkami zaprojektowanymi przez dr. Seibela oraz dr. Changa.

Kącik Kateny: Pęsety do zadań specjalnych.

Jedno narzędzie i dwie funkcje. Nowa pęseta firmy Katena została zaprojektowana tak, aby pozwolić jednym narzędziem wykonać dwie procedury, podczas zabiegu fakoemulsyfikacji.

Add-On nowe możliwości w chirurgii zaćmy

Co polecić pacjentowi po operacji zaćmy, który chciałby pozbyć się okularów i zniwelować astygmatyzm lub widzieć tak jak umożliwiają to soczewki multifokalne? A gdy po poradę zgłosi się pacjent z wadą refrakcji wynikającą z błędnie skalkulowanej soczewki wewnątrzgałkowej? Czy jedynym rozwiązaniem takich sytuacji są ryzykowne operacje usuwania starej sztucznej soczewki i wymiany jej na inną? Odpowiedzią na te i inne pytania współczesnych i świadomych swoich oczekiwań pacjentów, jest oferta HumanOptics i soczewki Add-On.

HumanOptics ciekawa alternatywa

Soczewki Aspira-Aa wykonane są z najwyższej jakości akrylu hydrofilnego.

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi"

Preparaty, soczewki, narzędzia-pakiet na salę operacyjną

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

Preparaty, soczewki, narzędzia 

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

Niemiecka firma HumanOptics marka znana na całym świecie. Powstała na solidnym i trwałym fundamencie firma, związana z Dr. Schmidtem jest marką, która od lat daje o sobie znać na rynku okulistycznym. W wyniku długoletnich badań i prac nad soczewkami wewnątrzgałkowymi, producentom z HumanOptics udało się wprowadzić na rynek produkty o najwyższej jakości.

Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics. Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.

.