Anna Piotrowska

Anna Piotrowska

Miejsce pracy: CX Engineering

e-mail: apiotrowska@cxe.pl

Opublikowane artykuły:

Czysta Wisła - Why Not - Anna Piotrowska

Kategoria: Kultura i nauka Egzemplarz: CX News nr 3/71/2021

Zapisaliśmy się spontanicznie na hasło „kajakiem do morza”, nie wdając się w szczegóły akcji. Mój pierwszy odcinek to cudowny styk Wisły i Dunajca - start z przeprawy promowej w Opatowcu. Czekając na naszą kolej, pływałyśmy promem tam i z powrotem, omawiając z panem Januszem — kapitanem promu — stan świata i okolic. Przewiozłyśmy z nim kilku rowerzystów (stawka 3 złote), kilku turystów, a nawet ciężarówkę cementu. Inne tempo życia wyznaczane rytmem nurtu obu rzek, a wszystko niecałe 2 godziny jazdy od domu. Potem przypadły mi odcinki w kujawsko-pomorskim. Wisła, która nie przypomina niczym rzeki ze swojego górnego biegu, szeroka, piaszczysta, z wielkimi mieliznami. Przygoda? Na pewno. Nowe spojrzenie na Wisłę? Bezsprzecznie. Do tego fantastyczni ludzie i energetyczny finał w Gdańsku. A jeśli kiedyś przyjdzie mi do głowy, a może by tak rzucić wszystko..., to nie wyjadę w Bieszczady, tylko znajdę sobie jakiś zapomniany prom, na zapomnianej rzece. ♦

Eksperci o innowacyjnych rozwiązaniach medycyny estetycznej

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/40/2012

W dniach 14-15 kwietnia 2012 roku w Krakowie, już po raz trzeci, odbyło się spotkanie skierowane do przedstawicieli rynku medycyny estetycznej – lekarzy dermatologów i kosmetologów z całej Polski, zorganizowane przez Consultronix, Alma Lasers i FotoFinder Systems. Konferencja dermatologiczna była poświęcona nowościom w medycynie estetycznej, powikłaniom po zabiegach upiększających oraz zaawansowanej technologii w dokumentacji fotograficznej znamion, służącej wczesnemu wykrywaniu raka skóry.

Wspomnienie z Lizbony EADV wg Consultronix

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Październik, jak co roku, okazał się dla naszego działu dermatologii miesiącem wyjątkowo intensywnej pracy. Począwszy od kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing na przełomie września i października w Warszawie, aż po EADV w Lizbonie. Praktycznie mogliśmy nie wypuszczać walizki z ręki. Ale po kolei…

Trendy w epilacji laserowej czyli skutecznie i bez bólu

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Zadbana i gładka skóra to powoli standard wśród większości kobiet, a nawet mężczyzn. Za nieestetyczne wręcz uważa się posiadanie widocznego owłosienia, szczególnie jeżeli problem ten dotyczy damskiej twarzy czy nóg. Polskie gabinety od dawna oferują zabiegi usuwania włosów. Dopiero jednak rozwój techniki laserowej pozwolił na epilację, którą można uznać za permanentną, czyli nie pozwalająca na odbudowę włosa przez minimum kilka lat.

Mediscope – kompleksowa dokumentacja w dermatologii estetycznej

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

Spójna dokumentacja fotograficzna, z możliwością uzyskania porównywalnych zdjęć „przed” i „po”, staje się niezbędnym narzędziem każdego lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego czy dermatologa.

VivaScope 1500

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

Skanujący laserowy mikroskop konfokalny VivaScope 1500

Laser Nd:Yag Mydon z EVLT

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

Znany i sprawdzony laser Nd:YAG Mydon został wyposażony w nową technologię – EVLT (endovenous laser therapy) – pozwalającą na laseroterapię żylaków.

Laserowy mikroskop konfokalny - OCT dermatologiczne

Skanujący laserowy mikroskop konfokalny jest nowoczesną odmianą mikroskopu fluorescencyjnego w którym źródłem światła jest laser. Mikroskop ten umożliwia dokonywanie tzw. przekrojów optycznych preparatu, analizuje bowiem światło pochodzące z jednej jego płaszczyzny, eliminując światło docierające z warstw położonych wyżej lub niżej.

Kabiny do fototerapii

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/22/2007

Kabiny do fototerapii amerykańskiego producenta, firmy Daavlin, wyposażone mogą być w 24 lub 48 lamp zarówno promieniowania UVA jak i NB UVB lub ich kombinacji, w zależności od przewidzianych zastosowań.

FotoFinderdermoscope HD

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/21/2007

Tag:

Najnowsza wersja systemu Foto Finder do wizualizacji, archiwizacji i oceny zmian melanocytowych i nie-melanocytowych.

Meridian Medical

System Harmony jest niespotykanym na rynku systemem, pozwalającym na modułową rozbudowę, nawet już pracującej maszyny, która może rosnąć razem z praktyką lekarską, w której pracuje. Jednocześnie, wymiana poszczególnych członów, pozwala na posiadanie zawsze najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

FotoFinderdermoscope II. Profesjonalny system wykrywania nowotworów złośliwych i nieczerniakowych zmian skóry

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/18/2006

Za pomocą nowej kamery medicam 500 i opatentowanego obiektywu, system pozwala na obserwację zmian zarówno makroskopowo, jak i mikroskopowo z powiększeniami od 20-70 krotnych. Możliwość przywołania obrazów badanego obszaru z przeszłości pozwala na automatyczne wykrycie nawet najmniejszych przesunięć granicy czy zmian wysycenia znamienia kolorem.

Duże kabiny UVA i UVB

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 1/17/2006

Kabina 3 Series, amerykańskiego producenta, firmy Daavlin, wyposażona może być w 24 lub 48 lamp zarówno promieniowania UVA jak i NB UVB lub ich kombinacji, w zależności od przewidzianych zastosowań.

Technologia PPx - nowość w epilacji

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 1/17/2006

PhotoPneumaticTechnology - technologia ta opiera się na kombinacji światła o długości fali 450 – 600 nm (czyli z zakresu światła zielonego i niebieskiego), we współpracy z generowanym w końcówce podciśnieniem. Skóra zassana w kierunku źródła promieniowania zmienia swoje własności, fizyczne i mechaniczne. Cieńsza i o niższej koncentracji melaniny może być traktowana mniejszymi energiami w efektywny i co najważniejsze bezbolesny sposób.

.