Antoni Bijak

Antoni Bijak

Opublikowane artykuły:

Precyzja w witrektomii - OertliKatalyst

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/42/2012

OertliKatalyst to nowa marka, powstała jako owoc współpracy dwóch firm: amerykańskiej Katalyst1 oraz Oertli. W dziedzinie projektowania oraz produkcji mikronarzędzi okulistycznych, Katalyst posiada ponad 40-letnie doświadczenie.

Mikrochirurgiczny przegląd oferty wirtektomia

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Przyzwyczailiśmy Państwa do pewnej „specjalizacji” odnośnie artykułów w CX News. Z jednej strony to dobrze, bo każdy pisze o tym, na czym zna się najlepiej. Z drugiej, zwykle widzimy tylko poszczególne artykuły, zaczynając od: monoblue, narzędzi Katena, soczewek, wiskoelastyków, barwnika NafX, poprzez Farosa, Solitaire, a na dekalinie czy oleju silikonowego kończąc. Mając to na uwadze, zrobię mały przegląd naszej oferty pod kątem witrektomii.

Szybciej, jaśniej i bezpieczniej czyli nowy, jeszcze lepszy faros

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012

Szybciej, jaśniej i bezpieczniej.
Po dłuższej przerwie, Oertli wprowadziło kilka istotnych zmian w systemie faros.  Najistotniejszą jest zwiększenie szybkości cięcia witrektomu pneumatycznego do 5000 cięć na minutę oraz nowa optymalizacja cyklu pracy.     

Trzy w jednym od Ellexa czyli nowy laser IntegrePRO

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Od kilku dekad, fotokoagulacja laserowa jest podstawową techniką leczenia różnych schorzeń siatkówki. Jest bezpieczną, nieinwazyjną i sprawdzoną metodą leczenia m.in. proliferacyjnej retinopatii cukrzycowej, obrzęku plamki czy neowaskularyzacji naczyniówkowej w AMD.

Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową.

Easyphaco Oertli - nowa jakość fakoemulsyfikacji

Jakie kryteria bierzemy pod uwagę szukając aparatu do fakoemulsyfikacji? Bezpieczeństwo oraz wydajność! Bezpieczeństwo – to jak najmniejsza trauma, wywołana otwarciem komory oka oraz jej stabilność. Wydajność – to jak najmniejsza emisja energii ultradźwiękowej, pozwalająca na efektywną emulsyfikację. I trzeba to wszystko osiągnąć przez jak najmniejsze cięcie. Niestety, nie wystarczy po prostu zmniejszyć średnicy igły (np. na sławne już amerykańskie 0.9 mm). Takie podejście pozwala na zmniejszenie nie tylko cięcia, ale również mocy fako i aspiracji.

Laser w leczeniu AMD oraz retinopatii cukrzycowej

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/32/2010

Tagi:

Ellex Medical Lasers, światowy lider w projektowaniu i produkcji laserów oraz ultrasonografów okulistycznych, w maju 2010 r. w Adelajdzie, przedstawił pozytywne wyniki badań klinicznych terapii laserowej Retina Regeneration Therapy (Ellex 2RT™). Terapia ta służy leczeniu starczej degeneracji plamki (AMD) oraz retinopatii cukrzycowej (DR), dwóch chorób, powodujących nieodwracalną utratę wzroku u chorych.

Nowy RetCam III już w sprzedaży

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/31/2010

Od 2010 roku dostępna jest najnowsza wersja systemu RetCam III. Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji obejmują m.in.: intuicyjny interfejs użytkownika, możliwość rejestracji video do 2 minut oraz nową ergonomiczną głowicę.

FAROS - system do fakokoemulsyfikacji i witrektomii tylnej

W poprzednich numerach CX News opisywałem możliwości dwóch syste-mów do mikrochirurgii firmy Oertli: OS3 NovitreX oraz SwissTech. Podczas ostatniego kongresu ESCRS, Oertli zaprezentowało najnowszy aparat do fakoemulsyfikacji oraz witrektomii tylnej.

Pełna gama akcesoriów dla OS3 Novitrex 3000

Nowości w zakresie akcesoriów do witrektomii.

Oertli Novitrex3000

Oertli Novitrex3000 "The Good Light" oświetlenie Endo dla chirurgii 20G, 23G oraz 25G

CO-MICS 2 najnowsza generacja igieł do fakoemulsyfikacji OERTLI INSTRUMENTS

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

Inżynierowie firmy Oertli Instruments tym razem mają Państwu do zaoferowania igły do fakoemulsyfikacji CO – MICS 2. Są to igły zaprojektowane do małego cięcia 1.6 mm!

System OS3

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

system OS3 szwajcarskiej firmy OERTLI Instruments jest nowoczesnym oraz wielofunkcyjnym narzędziem z powodzeniem spełniającym wymagania współczesnej mikrochirurgii okulistycznej.

Novitrex 3000

Novitrex 3000 najnowsze dzieło inżynierów Szwajcarskich gdzie źródłem światła jest lampa metalohalogenowa.

OS3 Oertli - fakoemulsyfikator do przedniego i tylnego odcinka

Fakoemulsyfikator OS3 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem do chirurgii przedniego i tylnego odcinka oka.

Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka (SLT)

Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka (SLT) jest jedną z najnowszych, skutecznych metod w leczeniu jaskry zarówno z otwartym jak i zamkniętym kątem przesączania. Metoda ta została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku.

.