Jerzy Konstanty

Jerzy Konstanty

Opublikowane artykuły:

"Proszę sobie wyobrazić usunięcie pestek z jabłka bez konieczności rozcięcia owego jabłka - to jest HIFU"

W poprzednim numerze „CX NEWS” opisana została nowa metoda nieinwazyjnej ablacji mięśniaków macicy (MR-HIFU), łącząca dwie technologie: HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), która dzięki przetwornikowi skupia energię ultradźwięków w dowolnym miejscu wewnątrz ciała, oraz MRI, dzięki któremu można oglądać obraz 3D i monitorować temperaturę w czasie rzeczywistym. Sama metoda HIFU, która została dopuszczona do walki z mięśniakiem przez FDA (Food And Drug Administration - Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) w październiku 2004 roku jest stosowana jeszcze m.in. w leczeniu raka kości, mózgu, piersi, wątroby, trzustki, nerek, odbytnicy, prostaty czy jąder.

MR-HIFU - nowa technologia do walki z mięśniakiem

Mięśniak, inaczej włókniak to najczęściej występujący niezłośliwy nowotwór macicy. Około 40-50% kobiet cierpi na to schorzenie, zaś przyczyny jego powstawania nie są do końca znane. Wiadomo jednak, że nie występuje przed okresem dojrzewania oraz pojawia się przeważnie u kobiet, które nie miały dzieci, choć nie jest to regułą. Lekarze obserwują też skłonność do dziedziczenia tej dolegliwości, choć i ta prawidłowość nie zawsze się potwierdza. Duży wpływ na powstawanie mięśniaków może mieć także niewłaściwa dieta oraz stres.

Kardiologia widziana oczami Philipsa

Philips jako producent sprzętu medycznego stworzył bardzo szeroką ofertę dla potencjalnych klientów. Jest to pomocne, kiedy chcemy wyposażyć w aparaturę poszczególne oddziały medyczne. Nie inaczej jest z kardiologią. Jest to dziedzina, która rozwija się niezwykle szybko, dlatego Philips w swojej ofercie posiada wiele urządzeń, które są powiązane właśnie z kardiologią.

Mobili... Mobile … Mobilny

Mobilność (z ang. Mobile, z łac. Mobili, czyli ruchomy), jest to cecha, która obok prędkości naznacza dzisiaj większość dziedzin życia. Nie omija to również medycyny, która permanentnie unowocześniana stara się sprostać wymogom.

Dwa w jednym

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cech cechy: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.

Rodzina śródoperacyjnych, mobilnych aparatów BV

Rodzina śródoperacyjnych, mobilnych aparatów BV.

.