Joanna Zapiór

Opublikowane artykuły:

Perfekcja z kraju kwitnącej wiśni Vivinex™ multiSert™ – doskonała soczewka w nowej odsłonie

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/70/2021

Hoya Corporation jest światowym ekspertem w dziedzinie optyki. Ponad 75 lat doświadczenia w tej branży daje marce bardzo silną pozycję na rynku. Hoya Surgical Optics, jako część grupy Hoya Corporation, specjalizuje się w produkcji soczewek wewnątrzgałkowych w systemie preloaded. Pozycję światowego lidera w tej grupie soczewek marka zapewniła sobie dzięki przekraczającej 10 mln ilości wszczepionych implantów.

Perfekcja ukryta w szczegółach

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/63/2018

Jako firma cenimy sobie jakość, rzetelność i partnerstwo we współpracy. Dlatego też wzbogaciliśmy nasze portfolio wprowadzając markę HOYA – lidera w produkcji preloadowanych soczewek wewnątrzgałkowych.

Produkty jednorazowe do zabiegów witrektomijnych

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/60/2017

Standardy szpitalne związane z utrzymaniem sterylności i czystości pola operacyjnego, często determinują ciągłość pracy bloku zabiegowego. Niejednokrotnie wielką sztuką staje się zaplanowanie zabiegów operacyjnych tak, aby przy użyciu narzędzi wielorazowych zachować komfort pracy personelu medycznego i normy bezpieczeństwa. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się produkty jednorazowe, które są w pełni jałowe i gotowe do natychmiastowego zastosowania. Istotne jest utrzymanie wysokiej kontroli jakości tych produktów tak, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta i wygodę pracy operatora.

Komfort i bezpieczeństwo pacjenta - opatrunki OcuSeal

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/48/2014

Prawidłowe gojenie się ran pooperacyjnych jest warunkiem koniecznym szybkiej rekonwalescencji pacjenta. Zwłaszcza w dobie znacznego wzrostu kosztów leczenia chorych z komplikacjami pooperacyjnymi konieczne jest szersze stosowanie profilaktyki przeciw powikłaniom pooperacyjnym.

Nowy standard w implantacji - Micro A 123

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/42/2012

Soczewki wewnątrzgałkowe Micro A 123 belgijskiej firmy Physiol to nowy standard wysokiej jakości soczewek oraz ich wyjątkowej łatwości  implantacji. Micro A 123 to soczewki fabrycznie umieszczone w cartridgu, który po połączeniu z injectorem pozwala na bezpieczną implantację.

Bezpieczeństwo, czyli MonoBlue + Manitol

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/40/2012

Na podstawie badań przeprowadzonych przez francuską firmę ARCAD Ophta, na rynek wprowadzone zostały dwa nowe preparaty barwiące, wzbogacone o frakcję antyoksydacyjną zwaną Mannitolem: MonoBlue SafR do kapsuloreksji w zabiegach zaćmy oraz MonoBlue NafX do barwienia błon granicznych przy zabiegach witrektomii.
Mannitol to organiczny związek chemiczny, stanowiący bogate źródło przyswajalnego węgla. Zastosowanie manitolu wraz z błękitem trypanu, wstrzymuje proces utleniania wody, który stanowi poważne zagrożenie dla żywych komórek.

Naturalny znaczy najlepszy! wiskoelastyki BohusBiotech

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012

Naturalny znaczy najlepszy!

Firma BohusBiotech to szwedzki producent najwyższej klasy preparatów wiskoelastycznych stosowanych w mikrochirurgii oka. Aby dopasować się do indywidualnych wymagań chirurgów, firma proponuje szeroką gamę swoich produktów.

 

Przepis na doskonałe widzenie czyli Diffractiva -aA

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Przepis na stworzenie soczewki idealnej to przede wszystkim doskonały dobór parametrów technicznych, szczypta innowacyjności oraz duża dawka doświadczenia popartego badaniami. Soczewka dyfrakcyjna Diffractiva –aA to połączenie dwóch doskonałych soczewek: akrylowej, hydrofilnej: Aspiry –aA oraz sylikonowej, dyfrakcyjnej Diffractivy –s. Innowacyjność, w tym przypadku - to system produkcji, który opiera się na nanotechnologicznej obróbce materiału, co gwarantuje precyzję wykonania oraz najwyższą jakość soczewki.

Katena na sali operacyjnej czyli trudne przypadki mikrochirurgiczne

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/37/2011

Rozwórka, której obecnie używasz nie zabezpiecza przed gromadzeniem się skóry powiek oraz rzęs? Potrzebujesz wyciągnąć zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową? Podczas transplantacji rogówki masz problem w jej dostosowaniu i stabilizacji podczas przyszywania?

Beaver-Visitec International - jednorazówka vs wielorazówka

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Wszystkie jednostki szpitalne, mające charakter zabiegowy, muszą szczególnie dbać o bezpieczeństwo sanitarne swoich pacjentów. Dlatego w każdym szpitalu znajduje się centralna sterylizatornia, miejsce do którego trafiają wielorazowe narzędzia chirurgiczne oraz bielizna operacyjna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować nowy trend - procedura sterylizacji narzędzi zostaje zastąpiona produktami jednorazowymi oraz indywidualnie dobranymi instrumentami do konkretnego zabiegu, które nie wymagają sterylizacji.

Idealny układ optyczny Aspira -aXA

Celem współczesnej chirurgii zaćmy jest nie tylko usunięcie zmętniałej soczewki, ale również stworzenie układu optycznego który jak najwierniej odwzorowywałby widziany obraz. Wszelkiego rodzaju rozmycia obrazu, gorsze widzenie nocą, dwojenie, olśnienia oraz efekt „halo” mogą być m.in. wynikiem nieskorygowanych aberracji.

Nowa Diffractiva -aA i -aAY - połączenie doskonałe

Dążąc do stworzenia idealnej soczewki wewnątrzgałkowej, firma HumanOptics postawiła na zmiany. Nie drastyczne, ale rozsądne. Nie duże, ale pokaźne. Tym sposobem powstała całkowicie nowa soczewka dyfrakcyjno-refrakcyjna.

HydroChopper Giannetti K7-5885

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/32/2010

Nowy HydroChopper Giannetti wyposażony jest w unikatowy tip, który idealnie nadaje się do podziału jądra, oraz manipulacji mas korowych w zmętniałej soczewce oka.

HydroChopper Alio K7-5861

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/32/2010

Alio, to całkowicie nowa odsłona choppera irygacyjnego, którego konstrukcja oparta jest na wieloletnich doświadczeniach prof. Jorge L. Alio. Chopper ten może być używany podczas fragmentacji, zarówno miękkiego jak i twardego jądra.

Z pomocą lekarzowi!

Wśród preparatów wiskoelastycznych dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługuje grupa preparatów okulistycznych Microvisc szwedzkiej firmy Bohus BioTech wykorzystywanych w zakresie chirurgii przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej oraz chirurgii refrakcji. Preparat ten jest wyrobem naturalnym, ekstrahowanym z grzebienia koguciego, którego wyróżnia wysoka klarowność otrzymanego hialuronianu sodu.

.