Karolina Stożek

Karolina Stożek

Opublikowane artykuły:

MonoBlue najczystszy błękit trypanu

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/37/2011

Francuska firma Arcadophta w swojej ofercie, oprócz olejów silikonowych i gazów okulistycznych, posiada również znakomity pod względem właściwości błękit trypanu - MonoBlue. Służy on do wybarwiania struktur na rogówce i w tylnych częściach oka. Preparat ten oferowany jest w dwóch stężeniach – 0.055% przy usuwaniu zaćmy oraz 0.25% do witrektomii.

Katena na sali operacyjnej czyli trudne przypadki mikrochirurgiczne

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Problem: Czym usunąć zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową?
Rozwiązanie: Aby rozciąć i usunąć miękką soczewkę wewnątrzgałkową sugerujemy użycia narzędzia frmy Katena

Arcad oferuje najczystsze ciekłe perfluorokarbony

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Francuska firma Arcad w swojej bogatej ofercie preparatów mikrochirurgicznych posiada również 98% perfuorodekalinę (Arcaline) i 99% perfuoro-n-oktan (Arcotane) – w 100% perfuorowane.

Gazy śródoperacyjne - komfort na sali operacyjnej

Francuska frma Arcad jest znana nie tylko z produkcji olejów silikonowych, dekaliny i oktaliny ale również z gazów śródoperacyjnych używanych podczas operacji witreoretinalnych. Dzięki współpracy z lekarzami okulistami frma Arcad, w ciągu 15 lat istnienia na rynku, stworzyła produkty, które osiągnęły najwyższą jakość wśród preparatów używanych w codziennej praktyce chirurgicznej.

Nowe narzędzia Kateny do capsulorhexis

Amerykańska frma Katena wprowadziła na rynek dwie nowe pęsety do capsulorrhexis, posiadające znaczniki na przedniej powierzchni, które ułatwiają pracę przy 5 mm nacięciu torebki. 

Nowy HYDROCHOPPER - aż 65% więcej irygacji

Kiedy po raz pierwszy na rynku pojawiły się choppery irygacyjne, idea była taka, aby zapewniały one wystarczający napływ wody utrzymujący przednią komorę podczas rozdrabniania, manipulacji i emulsyfkacji jądra. Z czasem używania tych narzędzi przez chirurgów, odkryto kilka widocznych ograniczeń.

.