Marta Klimek

Marta Klimek

Opublikowane artykuły:

ClearLift - laserowy lifting w 5 minut!

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013

W numerze 4/42/2012 mieliście już Państwo okazję zapoznać się z niektórymi możliwościami nowej głowicy laserowej, Q-Switch Pixel, dostępnej z systemem Harmony XL. Tym razem chciałabym przybliżyć zabieg ClearLift, o który warto wzbogacić ofertę swojego gabinetu.

Harmonia w Twoim Gabinecie - Harmony XL - głowica High Power Q-Switched

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 4/42/2012

Głowica High Power Q-Switched 1064/532 nm swoje główne zastosowanie znajduje w likwidacji różnokolorowych tatuaży, a także bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu zmian pigmentacyjnych czy makijaży permanentnych.

Harmonia w Twoim Gabinecie HarmonyXL - głowica Dye-VL

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Głowica Dye-VL – skuteczna walka ze zmianami naczyniowymi. W maju 2012 roku w Tel Avivie odbyła się premiera najnowszej technologii IPL zwanej Dye-VL, służącej do likwidacji zmian naczyniowych oraz przebarwień skóry.

Harmonia w Twoim gabinecie - opinie użytkowników systemu Harmony XL

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/40/2012

System Harmony®XL izraelskiego producenta Alma Lasers to najbardziej rozbudowana i zaawansowana technologicznie platforma do zabiegów z zakresu laseroterapii i terapii światłem IPL. Ustawiczny rozwój urządzenia pozwala w tej chwili na wykorzystanie 11 różnych technologii dla ponad 60 estetycznych/medycznych procedur. Poniżej znajdziecie Państwo opinie doświadczonych użytkowników, którzy dzielą się swoimi opiniami właśnie odnośnie systemu Harmony XL.

Harmonia w Twoim Gabinecie, HarmonyXL - głowica SHR

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012

Epilacja laserowa stała się ostatnimi czasy najbardziej popularną procedurą medycyny estetycznej na świecie. Użycie światła z zakresu 650 - 950 nm, za pomocą platformy Harmony XL z głowicą AFT SHR, gwarantuje szybki, efektywny zabieg dla wszystkich fototypów, nie wykluczając skóry opalonej. Wykorzystanie kontaktowego chłodzenia naskórka oraz opatentowanej przez Alma Lasers technologii  IN-Motion™ pozwala przeprowadzić zabieg w bezpieczny i komfortowy dla pacjenta sposób.

Harmonia w Twoim Gabinecie Harmony XL - Głowica LED

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Końcówka LED przy użyciu żółtego światła diod elektroluminescencyjnych o długości fali 589 nm poprawia krążenie krwi w tkance, wpływając tym samym na lepsze odżywianie i regenerację komórek. Dodatkowo łagodzi nieprzyjemne doznania po zabiegach laserowych - ból, lekki obrzęk, czy rumień. Nowatorskie podejście do tematu szybszego gojenia się skóry po zabiegu uatrakcyjni ofertę wielu gabinetów medycyny estetycznej.

Harmonia w Twoim Gabinecie. HarmonyXL - głowica iPixel ER ER:YAG 2940 nm

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/37/2011

iPixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platormą  Harmony XL, dla takich zabiegów jak rejuwenacja skóry, resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn. 

Harmonia w twoim Gabinecie - HarmonyXL - głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011

Głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm przeznaczona jest do likwidacji powierzchownych i głębokich zmian naczyniowych: teleangiektazji, naczyniaków płaskich, jeziorek żylnych itp. Urządzenie wyposażone jest w unikalną końcówkę chłodzącą naskórek w trakcie zabiegu, co znacznie podnosi uczucie komfortu przez pacjenta. Ciągłe kontaktowe chłodzenie w głowicy całkowicie zastępuje inne zewnętrzne urządzenia chłodzące.

AccentFamily - Twoja droga do pięknego ciała

Niezależnie od stosowanej diety czy wykonywanych ćwiczeń, wraz z upływem czasu niektóre partie ciała ulegają szybszemu zwiotczeniu, zaś oznaki cellulitu pojawiają się u osób w każdym wieku, niezależnie od tuszy. Próby jego niwelacji, poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, w wielu przypadkach okazują się nieefektywne.

Accent Ultra - częstotliwość radiowa i ultradźwięki w jednym systemie

Za ultradźwięki przyjmuje się fale o częstotliwości oscylacji w przedziale 16 kHz do 100 MHz. W przyrodzie spotykane są one dosyć często – niektóre zwierzęta wykorzystują fale do echolokacji, delfiny na przykład posługują się nimi w poszukiwaniu pożywienia pod dnem zbiorników wodnych. Fale ultradźwiękowe znane są nam dzięki Piotrowi i Jakubowi Curie, którzy odkryli je w XIX wieku, zaś wpływem ultradźwięków na organizmy żywe zajął się w 1927 roku Paul Langevin. Do użytku medycznego ultradźwięki weszły w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia i od tego czasu, dzięki rozwojowi współczesnej elektroniki, znajdują coraz szersze zastosowanie w rehabilitacji, reumatologii, chirurgii, stomatologii oraz w dermatologii i medycynie estetycznej.

Chłodziarki jako uzupełnienie zabiegów laserowych

Krioterapia czyli miejscowe lub ogólnoustrojowe leczenie zimnem, jest popularną metodą wykorzystującą fizjologiczne mechanizmy adaptacyjne organizmu.

Nowości Quantel Derma

We wrześniu 2007 roku, powstała firma Quantel Derma. Specjalizuje się ona w produkcji wysokiej klasy laserów dermatologicznych. Urządzenia Quantel Derma wykorzystuje się podczas terapii dermatologicznych, estetycznych i chirurgicznych.

Przebarwienia posłoneczne – wakacyjna pamiątka z tropików i nie tylko

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

Przebarwienia posłoneczne – wakacyjna pamiątka z tropików i nie tylko

System częstotliwości radiowej Accent firmy Alma

Niezależnie od stosowanej diety czy wykonywanych ćwiczeń, wraz z upływem czasu niektóre partie ciała ulegają szybszemu zwiotczeniu, zaś oznaki cellulitu pojawiają się u osób w każdym wieku, niezależnie od tuszy. Próby jego niwelacji, poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, w wielu przypadkach okazują się nieefektowne.

.