Paulina Żurawska

Paulina Żurawska

Miejsce pracy: Consultronix S.A.

e-mail: pzurawska@cxsa.pl

Opublikowane artykuły:

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/71/2021

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Bezstresowa diagnostyka okulistyczna dzieci

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/70/2021

Regularne badanie wzroku jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne rozpoznanie choroby i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Pierwsze badanie warto wykonać już u najmłodszych dzieci, gdyż nieleczona wada może doprowadzić do niedowidzenia lub zeza w przyszłości. Badania kontrolne są bardzo istotne w przypadku małych pacjentów, którzy najczęściej nie są świadomi złej jakości swojego widzenia. Wizyta u okulisty z niemowlęciem zalecana jest także w przypadku, gdy któreś z rodziców lub członków bliskiej rodziny posiada dużą wadę wzroku.

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/68/2020

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Nowość w ofercie firmy Katena - soczewki jednorazowe i wielorazowe

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/65/2019

Katena Product Inc. z siedzibą główną w Denville, NJ, została założona w 1975 roku. Misją firmy jest tworzenie najwyższej jakości narzędzi chirurgicznych, wykorzystywanych w branży okulistycznej. Katena zyskała światowe uznanie, a jej produkty są rozprowadzane w ponad 110 krajach. Obecnie Producent rozszerzył swoje portfolio o linię soczewek diagnostycznych – jednorazowych i wielorazowych.

.