Paweł Katarzyński

Paweł Katarzyński

Miejsce pracy: Consultronix S.A.

e-mail: pkatarzynski@cxsa.pl

Opublikowane artykuły:

Aparat RTG z ramieniem G - jednoczesny widok w dwóch płaszczyznach

Czy zastanawialiście się Państwo o ile szybsze, a co za tym idzie mniej obciążające dla lekarzy, operatorów i pacjentów, byłyby operacje pod kontrolą aparatu RTG, gdyby można było uniknąć częstych zmian pozycji systemu?

SOMATOM Scope - niewielki tomograf z wielkimi możliwościami

Obecnie od jednostek ochrony zdrowia oczekuje się stałego podnoszenia jakości usług oraz zapewnienia dostępności opieki dla jak największej ilości pacjentów. Wszystko to w oparciu o niewystarczający budżet. Aby spełnić stawiane przed nimi oczekiwania, placówki medyczne muszą poprawić efektywność finansową, czyli robić więcej, wykorzystując mniej zasobów. W sferze sprzętu medycznego oznacza to, iż należy inwestować w sprzęt, który zapewni dostęp do pełnej gamy możliwości klinicznych, bez kompromisów jeżeli chodzi o wydajność. Kwestią kluczową jest: jak to osiągnąć w ograniczonym budżecie? 

Siemens na drodze do doskonałości

W ubiegłym miesiącu firma Siemens gościła Consultronix w swojej głównej siedzibie w Erlangen w Niemczech. Celem wizyty było XP Academy, czyli coroczne spotkanie szkoleniowe dotyczące portfolio Siemensa w zakresie aparatów RTG. Podczas tegorocznej edycji przedstawiono kilka innowacyjnych rozwiązań zarówno sprzętowych, jak i nowych opcji oraz funkcjonalności systemów, obecnych już na rynku.

Mobilna ochrona dla lekarzy

Firma Mavig, jako światowy lider w produkcji najwyższej klasy akcesoriów do ochrony radiologicznej, nieustannie dąży do doskonalenia swoich produktów oraz wprowadzania nowych. W procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, Mavig największy nacisk kładzie na jakość ochrony przed promieniowaniem X. Firma nie poddaje się trendom rynku, które tylko pozornie poprawiają ergonomię pracy lekarzy, a w rzeczywistości, za jej teoretyczną poprawą kryje się zwykle pogorszenie ochrony. Podczas kongresu ECR w Wiedniu mieliśmy okazję zobaczyć dwie nowości, które pozwalają na jeszcze lepsze zabezpieczenie przed promieniowaniem rentgenowskim, dodatkowo zwiększając wygodę pracy. 

Siemens Multix Fusion - jeden aparat, dwa rozwiązania

Aparaty Multix Fusion, jak wskazuje swobodne tłumaczenie ich nazwy z języka angielskiego (ang. fusion: fuzja, połączenie), łączą w sobie kilka cech, które wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom jego użytkowników. Ideą przyświecającą tworzeniu aparatów było połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości obrazów, a także niskiej dawki promieniowania.

Mammomat Fusion niezwykły aparat w zwykłym budżecie

Na rynek trafił wreszcie przystępny cenowo aparat oferujący kompleksowe rozwiązania w badaniach przesiewowych i diagnostycznych. Mowa o Mammomat Fusion czyli nowym aparacie w gamie mammografów oferowanych przez firmę Siemens.

Diagnostyka na MAX’a - nowe systemy RTG w ofercie Siemens

Firma Siemens wprowadziła na rynek nową serię systemów RTG o wspólnej nazwie MAX. W wyjątkowy sposób połączono w nich wszystkie elementy i funkcje aparatu, po to by dać użytkownikowi jeszcze lepszą jakość obrazowania i skuteczność w diagnozowaniu. Na rynku dostępne są już systemy Ysio MAX oraz Luminos dRF MAX, a niemiecki producent zapewnia, że w niedługiej przyszłości pojawią się kolejne.

Nowa jakość w dermoskopii cyfrowej

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/45/2013

Firma FotoFinder, niemiecki producent wysokiej klasy wideodermoskopów, wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty wiele nowości. Część z nich to poprawione wersje obecnie dostępnych systemów, a pozostałe to zupełnie nowe urządzenia.

Kupując wideodermoskop na co zwrócić uwagę…

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/44/2013

Zakup systemu obrazowania znamion, zwanego potocznie wideodermatoskopem, wiąże się z wieloma pytaniami oraz wątpliwościami. Dlaczego ceny aparatów dostępnych na rynku są tak zróżnicowane, z czego wynika cena? Na co zwrócić uwagę kupując wideodermatoskop i czym właściwie różnią się od siebie poszczególne systemy? Te i wiele innych pytań pojawiają się w momencie podjęcia decyzji o zakupie profesjonalnego sprzętu. Poniżej postaram się udzielić Państwu kilka podstawowych porad.

Mapowanie ciała jest proste! FotoFinder bodystudio

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 4/42/2012

FotoFinder bodystudio to wyrafinowane, kompletne rozwiązanie odpowiadające na wszelkie zapotrzebowania z zakresu dermatoskopii cyfrowej oraz mapowania ciała, a także wykonywania zdjęć „przed i po” zabiegach, zarówno medycyny estetycznej, jak i chirurgii.

Epilacja laserowa nie musi boleć czyli innowacyjna technologia IN-Motion

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Tradycyjne metody epilacji laserowej polegają na jednorazowym zdeponowaniu całej energii niezbędnej do zniszczenia włosa w jednym impulsie. Niestety taka metoda powoduje ból. Wielu producentów stosuje w swoich systemach dodatkowe chłodzenie, co pozwala na zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta dyskomfortu oraz ochronę naskórka. Firma Alma Lasers poszła o jeden krok dalej i stworzyła technologię IN-Motion™, która łamie mit bolesnej epilacji laserowej. W rozwiązanie to wyposażono laser diodowy Soprano XLi, oraz głowicę IPL, dostępną w Harmony XL i Harmony Lite.

Handyscope - owoc współpracy FotoFinder i Apple

Kategoria: Dermatologia Egzemplarz: CX News nr 2/40/2012

Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Należy jednak pamiętać, iż proste urządzenia muszą być najwyższej jakości by spełniały swoje zadania. Ta myśl przyświecała firmie FotoFinder przy tworzeniu nakładki Handyscope do iPhone’a, teoretycznie bardzo prosta idea wymagała zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

.